Żyj 100 lat: 3 przepisy na długowieczność z zaledwie 3 składników

Obecnie coraz mniej ludzi umiera w sposób naturalny. Zazwyczaj umierają z powodu chorób, z których 70% jest spowodowanych niewłaściwym odżywianiem. Hristo Memerski, bułgarski genetyk, mówi, że sekretem długowieczności jest nie przejadanie się, co często robimy, ponieważ istnieją produkty, które wpływają na przedwczesne starzenie się i częste choroby organizmu, a są produkty, które wręcz przeciwnie odmładzają a nawet  leczą. Bernardo Lapallo jest Brazylijczykiem, który żyje od ponad 100 lat. Oto jego zalecenia żywieniowe: „Mięso jagnięce jest bardzo zdrowe, ale trzymaj się z dala od czerwonego mięsa. Nie jedz hot-dogów, frytek ani innych produktów instant. ” Niestety, w dobie szybkiego jedzenia jest to najtrudniejsza rzecz. W tym filmie podzielimy się trzema przepisami, które mogą zdziałać cuda w zakresie odmładzania organizmu! Pomogą zrekompensować brak składników odżywczych potrzebnych organizmowi i zwalczają szkodliwe substancje. Oto kilka wskazówek, jak żyć dłużej, o których nigdy nie słyszałaś od innych.

  1. Utrzymuj higienę jamy ustnej. Być może to jedna z najbardziej nieoczekiwanych wskazówek dotyczących długowieczności. Ale badacz Michael Royzen mówi, że utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej może wydłużyć życie o 6,4 roku. Wyjaśnia to następująco: zła higiena jamy ustnej może powodować choroby dziąseł, takie jak zapalenie dziąseł i ropień zęba. W rezultacie tętnice mogą się zwężać, co jest jedną z głównych przyczyn chorób sercowo-naczyniowych.
  2. Nie stresuj się. Stan emocjonalny jest podstawą do utrzymania wewnętrznego bilansu energetycznego organizmu. Niekontrolowane reakcje emocjonalne i stres znacznie wpływają na witalność i odporność, zakłócają energię wewnętrzną, co prowadzi do pojawienia się zaburzeń nerwicowych.
  3. Spożywaj jak najwięcej przeciwutleniaczy. W organizmie są toksyny, które pochodzą ze środowiska zewnętrznego i gromadzą się, tworząc substancje biochemiczne zwane wolnymi rodnikami. Wolne rodniki atakują błony komórkowe, uszkadzając je, a ostatecznie nawet zabijając komórkę. Przeciwutleniacze to te, które zwalczają rodniki, więc spożywaj żywność zawierającą przeciwutleniacze.

Czas opowiedzieć o 3 prostych przepisach na długowieczność! Wybierz jeden z nich, przygotuj go i zacznij odmładzać swoje ciało już teraz.

  1. Przepis z miodem, czosnkiem i cytryną. W półlitrowym słoiku z miodem dodaj sok z 2 cytryn oraz dwie obrane i zmiażdżone główki czosnku. Jedz łyżeczkę powstałej mieszanki 30 minut przed posiłkiem 3 razy dziennie.
  2. Przepis z miodem, czosnkiem i cytryną – opcja nr 2. Oto inne proporcje tego samego leku. Wyciśnij sok z dziesięciu cytryn i 10 główek czosnku w litrowym słoiku z miodem. Następnie wszystko dobrze wymieszaj. Spożywaj 4 łyżeczki mieszanki raz dziennie. Powstała mieszanina powinna wystarczyć na 2 miesiące. Według zwolenników tego przepisu nawet słabsi i starsi ludzie mogą w ten sposób zregenerować się i odmłodzić.
  3. Balsam z Azji Środkowej na bazie miodu i czosnku. Azjatyccy sprzedawcy przypraw polecają inną opcję łączenia tych produktów. 10 cytryn, musisz pokroić w kostkę bezpośrednio ze skórką. Następnie obierz i posiekaj 10 średnich główek czosnku i obierz kawałek imbiru. Wszystkie składniki należy dodać do kilograma naturalnego miodu i wymieszać. Użyj jednej łyżki stołowej przed posiłkami 3 razy dziennie. Mieszanka powinny wystarczyć na 20 dni. Myślę, że już zrozumiałaś, że najważniejsze jest połączenie miodu, czosnku i cytryny, a same proporcje nie są tak ważne, ponieważ wszystkie są skuteczne.