Zrobiłam 6 zabiegów kosmetycznych w domu. Oto, co jeszcze muszą zrobić profesjonaliści

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA DOMOWYCH SPOSOBACH PIĘLĘGNACJI CIAŁA.

Średnio kobiety wydają 320 złotych miesięcznie na różne zabiegi upiększające urodę.  A przecież mogłyby zaoszczędzić nawet połowę z tej kwoty, gdyby zadbały o siebie w domu. Dziś w Internecie jest tyle informacji na temat branży kosmetycznej, że każda kobieta mogłaby zostać prawdziwym mistrzem, tylko bez dyplomu. Jednak w domu istnieje pewne ryzyko, że nie wszystko się uda. Nie jestem specjalistą, ale postanowiłem wypróbować te zabiegi, które wydają się trudne, na moich modelkach. Czy można je wykonać samodzielnie, czy też lepiej jest udać się do salonu.

Laminowanie włosów.

W salonie zabieg ten kosztuje od około 150-200 złotych i trwa 2-2,5 godziny. W procesie używana jest specjalna mieszanina do laminowania + balsam. Ta metoda służy do przywracania i ochrony zniszczonych włosów.

W domu środek laminujący zastępuje się żelatyną bądź galaretką. Maska do laminowania w domu jest bardzo prosta, musisz wymieszać 3 łyżki żelatyny, 9 łyżek gorącej wody i 3 łyżki odżywki do włosów. Mieszankę należy nałożyć na mokre włosy, po czym głowę owinąć plastikową torbą, a następnie ręcznikiem. Po 35 minutach musisz dobrze wypłukać głowę.

Rezultat: włosy naprawdę stały się bardziej miękkie w dotyku, pojawił się połysk, ale w sumie nie zauważyłem żadnego super efektu. Nie podobało mi się również to, że po umyciu włosów pozostały kawałki żelatyny, które trudno było wypłukać.

Wniosek: Polecam, ale z wyjątkiem kobiet mających długie włosy.

Masaż antycellulitowy za pomocą baniek.

Jeden zabieg w salonie kosztuje około 60 złotych i trwa 1,5 godziny. W procesie stosowane są bańki, a także specjalne urządzenia do drenażu limfatycznego.

Istota zabiegu: za pomocą specjalnych baniek szklanych lub silikonowych, które pokrywają niewielki obszar skóry, należy wytworzyć próżnię, a tym samym zwiększyć przepływ krwi do tkanek. Taki masaż jest skuteczny w początkowych etapach pojawienia się cellulitu.

Wynik: efekt był widoczny natychmiast po zabiegu, ale po kilku godzinach nie widziałem już tej elastyczności. Myślę, że potrzeba więcej czasu, aby uzyskać lepszy efekt.

Kupiłem zestaw baniek, olejek do masażu, przeprowadziłem zabiegi zgodnie z instrukcją przez 5 dni. Wydałem 15 złotych na wszystko, czego potrzebowałem. To znaczy, zaoszczędziłem 45 złotych, a jeśli weźmiesz pod uwagę, że cała seria masaży obejmuje 10 zabiegów, to zaoszczędzisz następne 550 złotych.

Pedicure.

W salonie ten zabieg kosztuje około 60 złotych i trwa 1 godzinę. W procesie używane są różne narzędzia, pumeks i pilniczki do paznokci i skórek.

Istota zabiegu: pielęgnacja skóry i paznokci nóg. Przez 15 minut stopy moczone są w specjalnej kąpieli, a następnie usuwają zrogowaciały naskórek, także dookoła paznokci. Następnie nadawany jest kształt paznokci za pomocą pilniczków. Pod koniec zabiegu paznokcie są malowane.

Wynik: może nie wyszło tak dobrze jak w salonie, ale jest całkiem nieźle.

Koszty: Kupiłem tylko dobry lakier za 6 złotych, czyli udało mi się zaoszczędzić 54 złote.

Wniosek: polecam obiema rękami, choć nie, obiema stopami!

Manicure.

W salonie zabieg kosztuje około od 80 – 120 złotych i trwa 1 godzinę. Stosowane są różne pilniczki do paznokci, specjalna lampa UV i inne narzędzia.

Istota procedury: pielęgnacja dłoni i paznokci.

Rezultat: udało mi się uzyskać ładny i dyskretny manicure, dłonie wyglądają na zadbane.

W domu przeprowadziłem ten sam zabieg, co w salonie i wydałem tylko 10 złotych na zakup lakieru do paznokci. Więc zaoszczędziłem prawie 100 złotych.

Wniosek: polecam.

Terapia parafinowa na dłonie.

Jeden taki zabieg w salonie kosztuje około 40 złotych i trwa około 1 godziny. Stosowana jest specjalna kąpiel na dłonie z parafiny, oleju i preparatu złuszczającego.

Istota zabiegu: intensywne nawilżenie i zmiękczenie skóry dłoni. W wyniku kontaktu z gorącą parafiną dłonie wyglądają młodziej, skóra lśni i staje się bardziej elastyczna. Aby efekt był widoczny, konieczne jest co najmniej 5 sesji.

Potrzebowałem kosmetycznej parafiny, wodorowęglanu sodu, soli morskiej, kilku rodzajów olejków, ciepłych rękawiczek, 2 kapsułki, witamin A i E.

Rezultat: skóra dłoni stała się bardzo miękka, paznokcie lśnią. Uczucie jest bardzo przyjemne.

Materiały kosztowały mnie około 25 złotych i wystarczają na 5 zabiegów. Zaoszczędziłem więc około 175 złotych.

Wniosek: polecam.

Depilacja pastą cukrową

W salonie usuwanie włosów z obu nóg kosztuje około 50 złotych, a zabieg trwa 1 godzinę. Aby to zrobić, użyj specjalnej pasty z cukru, talku, środków antyseptycznych i pasków papieru.

Istota procedury: depilacja pastą cukrową. Na początek skórę odkaź chlorheksydyną i przypudruj talkiem. Następnie ostrożnie nałóż warstwę pasty, którą usuwa się ręcznie lub za pomocą pasków flizelinowych.

Wynik: podczas zabiegu nie wszystkie włosy zostały usunięte, wiele było urwanych, trudno było je usunąć nawet za pomocą depilatora. Miałem trudności aby uzyskać gładką skórę, i myślę, że lepiej powierzyć taki zabieg profesjonalistom.

W domu zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją . Depilacja trwała 1,5 godziny. Materiały kosztowały mnie 60 złotych, więc wydałem jeszcze więcej.

 

 

Leave a Reply