Złota proporcja: zasada, które sprawią, że będziesz wyglądała modnie w jednym kolorze

JAK ZASTOSOWAĆ ZŁOTY PODZIAŁ W DOBORZE UBRAŃ.

Czy kiedykolwiek słyszałaś o złotym podziale? Być może ta koncepcja jest ci znana, ale nie wiesz dokładnie, co ona oznacza. Proporcja 1: 1 618 została odkryta przez matematyków 2 tysiące lat temu, jest stosowana również dziś i nie tylko w matematyce. Uważa się, że cała przyroda i jej składniki zostały stworzone zgodnie z tą proporcją, nawet Leonardo da Vinci wykorzystał ją w swoich pracach. Jest również nazywana „boską proporcją”.

Potencjał złotego podziału jest świetny, więc nawet styliści nie tracą go z oczu. Zostań z nami, a nauczysz się, jak stosować „złoty podział” w ubraniach.

Każda kobieta jest inna. Każda ma swoje mocne i słabe strony. Dlatego podstawową zasadą idealnego podziału jest poszanowanie proporcji. Pewnie zauważyłaś, że niektóre kobiety z krótkimi nogami i szerokimi ramionami mogą wyglądać jak top modelki, a to dlatego, że potrafią łączyć górne i dolne części ubrania.

Kluczem do sukcesu jest odtworzenie idealnych proporcji kobiecego ciała stworzonego przez naturę. „Harmonijny podział” w tym sensie oznacza, że ​​górna część ciała powinna być krótsza niż dolna. Innymi słowy, tułów powinien być około 2 razy krótszy niż nogi. A to jeszcze nie wszystko. Możesz sprawdzić, czy odległość od stóp do ramion i od stóp do bioder wynosi około 1: 1,6. Ponadto, w stosunku, odległość od stóp do uda i od stóp do kolan jest również „złotym stosunkiem”. Stosunek odległości od łokcia do nadgarstka i od łokcia do czubka środkowego palca również tworzy harmonijny podział! Stosunek między odległością od czubka środkowego palca do ramienia i czubkiem środkowego palca do łokcia – wszystko to jest „harmonijnym podziałem”!

Te same proporcje należy przestrzegać przy doborze ubrań, a wtedy będziesz wyglądać idealnie.

Nie jest tajemnicą, że długie nogi są wskaźnikiem atrakcyjności. Dlatego warto wybrać sukienki z wysoką talią, lepiej też wyglądają włożone w spodnie bluzki, koszulki lub swetry.

Jeśli podzielisz ciało kobiety na 3 części, 2/3 powinna przypadać na jej nogi, a tylko 1/3 na tułów. Niezależnie od długości twoich spodni lub spódnicy, ta zasada pomoże ci wyglądać lepiej.

Należy zauważyć, że nie trzeba nosić tylko spódnic lub spodni o wysokiej talii. Możesz stworzyć idealne proporcje za pomocą kurtki lub paska. Jeśli wolisz długie kurtki, załóż je rozpięte lub przykryte ramionami. Twój strój powinien mieć linię, która wizualnie dzieli figurę na 1/3 i 2/3: pasek, linię w innym kolorze, szew lub element dekoracyjny.