Zjedz rodzynki i schudnij 10 kg | 3 przepisy na odchudzanie z rodzynkami

CZY RODZYNKI MOGĄ BYĆ SKUTECZNE W ODCHUDZANIU?

Ci, którzy dbają o swoją sylwetkę i o to, co jedzą zapewne wiedzą, że rodzynki są zabronione w diecie ze względu na ich bardzo wysoką kaloryczność. Zwykle zaleca się spożywać je, gdy potrzebujemy dużo energii, na przykład przed uprawianiem sportu.

Jednak ostatnio dietetycy coraz częściej mówią o rodzynkach jako produkcie, który przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów. Jak to jest możliwe? Obejrzyj film do końca, aby dowiedzieć się, jak jeść ten suszony owoc, aby schudnąć.

Rodzynki to nic innego jak suszone winogrona, w których zachowane zostały prawie wszystkie witaminy i składniki odżywcze świeżych owoców. Najcenniejszymi składnikami rodzynek są witaminy B, B2, B3 oraz retinol, dietetyczna postać witaminy A. Rodzynki znane są również z dużej zawartości żelaza, wapnia, magnezu, fosforu i miedzi. Zawierają również kwasy, cukry i błonnik, które regulują trawienie i zapobiegają zaparciom.

Rodzynki stosowane są w celach profilaktycznych i terapeutycznych przy chorobach układu nerwowego, miażdżycy i innych chorobach serca, ze względu na ich zdolność do wzmacniania naczyń krwionośnych. Rodzynki przydatne są w przypadku krwawienia z dziąseł. Zalecane są nawet dla dzieci, zwłaszcza gdy są przeziębione. Około 50 gramów rodzynek dziennie jest w stanie utrzymać w normie stan emocjonalny i wysoką produktywność. A dzięki zawartym w nim witaminom i minerałom rodzynki można uznać za tabletki multiwitaminowe.

W porównaniu z innymi suszonymi owocami rodzynki są oczywiście wysokokaloryczne – 100 g, w zależności od odmiany winorośli, zawiera około 250-270 kalorii. Ponadto rodzynki są bardzo wciągające więc zazwyczaj jesz je w dużych ilościach. Naukowcy uważają, że rodzynki są bardzo skuteczne w walce z otyłością w okolicy talii. Pod tym względem rodzynki z ciemnych winogron są lepsze niż z białych. Wszystko jest związane z ich działaniem przeczyszczającym i aktywującym trawienie.

Jak spożywać rodzynki, aby schudnąć?

Kiedy podczas diety odczuwasz napady głodu, może Cię uratować garść rodzynek. Taka przekąska nie obciąży przewodu pokarmowego i zmniejszy głód. Jedyne co nie jest zalecane to łączenie rodzynek z orzechami, cukrem czy miodem – to bomba kaloryczna.

Ponieważ rodzynki mają działanie przeczyszczające, przy pomocy wywaru lub naparów rodzynek z innymi roślinami można stracić kilka kilogramów. Ale zanim zaczniesz taką dietę, lepiej skonsultuj się z lekarzem.

Stosowanie tego środka przeczyszczającego musi być połączone ze zdrową dietą i aktywnym trybem życia, w przeciwnym razie odczujesz tylko negatywne skutki tej metody.

Jeśli więc jesteś pewny zdrowia swojego układu pokarmowego, możesz wypróbować jeden z tych 3 przepisów:

Przepis numer 1

Będziesz potrzebować:

Szklanki białych rodzynek;

200 g ziela senesu;

300 g syropu z dzikiej róży;

2 litry wody.

Opłucz rodzynki i namocz w 1 litrze wrzącej wody. Ziele senesu zalej litrem wrzącej wody, po godzinie przecedź oba napary, połącz ze sobą i dodaj syrop z dzikiej róży. Przed użyciem wstrząśnij. Pij wieczorem lub w nocy około 50-100 g. Gotowy napar przechowuj w lodówce.

Przepis numer 2

Będziesz potrzebować:

150 g czarnych rodzynek;

30 g ziela senesu;

1,5 litra wody;

Holosas 150 ml.

Gotuj rodzynki w wodzie przez 5 minut, następnie dodaj senes i gotuj przez kolejne 10 minut. Gdy syrop ostygnie, dodaj holosas i przecedź. Pij wywar ze 100 ml, na godzinę przed snem. Cykl składa się z 2 tygodni picia z 2 tygodniami przerwy – do zakończenia mieszanki.

Przepis numer 3

Będziesz potrzebować:

400 g suszonych śliwek;

100 g suszonych moreli;

100 g białych rodzynek;

50 g senesu;

200 g owoców dzikiej róży;

Miód – opcjonalnie.

Wszystkie składniki wrzuć do blendera i posiekaj. Jedz dużą łyżkę rano i wieczorem.

Leave a Reply