Zasady koloryzacji włosów, których należy przestrzegać, aby uzyskać efekt odmłodzenia: idealne odcienie dla pań po 45 roku życia!

Wiele kobiet woli farbować włosy pozbywając się naturalnego koloru, niezależnie od wieku. Ale po czterdziestce większość robi to znacznie częściej.

Z reguły kolor farby pozostawia wiele do życzenia. Może to być kolor czarny, naturalny blond, fioletowy – wszystko po to, by ukryć siwe włosy, które zaczynają się pojawiać.

Odpowiedni odcień farby do włosów może sprawić, że będziesz wyglądać jeszcze młodziej

Jeśli chcesz farbować włosy w odcieniach czerwieni, zamiast jasnych i ognistych kolorów wybierz ciepłe kolory.

Jeśli wolisz być kobietą o brązowych włosach, wybierz czekoladowe odcienie. Im jesteś starsza, tym ciemniejsza i bardziej pigmentowana staje się twoja skóra. Lepiej odmówić koloru czarnego i ciemnobrązowego. Wybierz nieco jaśniejsze odcienie. W ten sposób twój wygląd stanie się znacznie młodszy.

Blondynkom lepiej jest zrezygnować z platynowych odcieni. Zamiast tego wybierz kolory bliższe miodowi. Najlepiej do tego nadają się złoto i róż.

Zasady farbowania włosów, o których należy pamiętać:

1. Jeśli rozjaśniałaś włosy kilka razy, musisz unikać monotonnych kolorów. Mieszanie różnych kolorów pomoże ożywić włosy. To uczyni je zdrowszymi i przywróci ich naturalność. Ale uważaj, nie przesadzaj.

2. Idealną opcją byłoby farbowanie kilku pasm włosów na swój naturalny kolor. Taka decyzja sprawi, że wygląd będzie znacznie bardziej atrakcyjny i nowoczesny.

3. Moda to moda, ale pamiętaj, co Ci odpowiada. Jeśli tylko podążasz za modą, możesz wpaść w niezręczną sytuację i wyglądać śmiesznie. Baw się różnymi odcieniami. Ciepłe kolory są teraz na topie.

4. Próba farbowania siwych włosów nie jest najlepszym wyborem. 

5. Nie zapomnij o brwiach. Pofarbuj je trochę. To znacznie złagodzi rysy twarzy.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!