Zalecenia stylistów: jak pozostać stylową kobietą nawet po 40 roku życia

Zazwyczaj panie po 40 roku życia pragną zmian: w życiu, w otoczeniu, w którym żyją. Pragnąc tej zmiany, musisz zawsze wybierać ubrania, które Ci odpowiadają, a nie te, które koniecznie są w trendach.

Dlatego zdajmy się na własny gust i twórzmy, wybierając to, co sprawi, że nie będziemy mogli się oprzeć. Gdybyśmy mieli wymienić wszystkie zasady tworzenia eleganckiego wizerunku kobiety po czterdziestce, możemy wyróżnić następujące punkty:

W damskiej garderobie powinny znaleźć się ubrania o prostym kroju, z minimalną ilością dodatków.

Prawie wszystkie ubrania powinny być ze sobą łączone. Dotyczy to bluzek, swetrów, kurtek, spodni i spódnic. 20% Twojej szafy powinno stanowić modne ubrania. Powinny być jasne, stylowe, ale łączyć się z główną podstawową garderobą. Modne ubrania mogą być różne. Niektóre rzeczy mogą żyć tylko przez rok, podczas gdy inne mogą być modne bardzo długo.

Prawdopodobnie powinnaś zdecydować się na te produkty, które mogą ci służyć przez ponad rok. Dlatego lepiej jest kupić górne części ubrań. Wszystkie dodatki odzieżowe należy kupować po opracowaniu podstawowego stylu garderoby.

Na co zwrócić uwagę, tworząc podstawową garderobę

1. Unikaj ciasnych ubrań;

2. Jeśli chcesz nadać swojej sylwetce węższą talię, zwróć uwagę na modele ubrań dla swojego typu figury;

3. Używając jednego odcienia w swoim stroju, Twoja sylwetka będzie wydawała się o rozmiar węższa;

4. Wybierz spodnie i dżinsy o prostym kroju.

Kobiety powyżej 40 roku życia powinny nosić rękawy sięgające do nadgarstka lub tuż poniżej łokcia.

Oczywiście są to ogólne zasady. Każda kobieta powinna podążać za własnym gustem i nie bać się eksperymentować i wybrać dla siebie coś wyjątkowego.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!