Zadbaj o swoje włosy! 7 mitów na temat pielęgnacji włosów

Wiele razy słyszałaś, jak ważna jest pielęgnacja włosów. Nawet nakręciliśmy film, w którym dałem ci kilka wskazówek na ten temat. Ale to, co niedawno odkryłem, bardzo mnie rozczarowało. Na jednym z blogów przeczytałem, że tempo wzrostu włosów zależy w 90% od genów, a tylko 10% od pielęgnacji. Więc wszystkie maski i odżywki są bezużyteczne? Myślę, że kobiety dbające o swoje włosy nie zgodzą się z tym. W tym filmie obalimy 7 mitów dotyczących pielęgnacji włosów, w które wciąż wierzysz. Pamiętaj, że tylko oglądając cały film, poznasz całą prawdę!

Mit nr 1.  Jeśli umyjesz włosy zimną wodą, twoje włosy staną się bardziej lśniące.

Zimny ​​prysznic jest idealny do hartowania ciała, ale nie dotyczy to włosów. Ogólnie rzecz biorąc, sama możesz się przekonać próbując tej metody.

Mit nr 2. Włosy rosną równomiernie.

W rzeczywistości tak nie jest. Szybkość wzrostu włosów jest inna i zależy od lokalizacji włosów. Na przykład na czubku głowy włos rośnie szybciej niż z tyłu głowy. Wzrost włosów zależy również od płci. Według badań naukowych u kobiet włosy rosną szybciej niż u mężczyzn. Ale to nie wszystko. Wzrost zależy również od rodzaju włosów. Na przykład kręcone włosy rosną tylko 0,9 cm na miesiąc, a proste włosy – 1,2-1,5 cm na miesiąc.

Mit nr 3. Barwnik degraduje włosy.

Jeśli nie masz alergii na farbę i nie zawiera ona amoniaku ani nadtlenku wodoru, nie masz się czym martwić. Obecnie producenci farb do włosów opracowują coraz bardziej delikatne formuły, które prawie nie mają wpływu na włosy. Większość farb zawiera witaminy i substancje, które chronią i odżywiają włosy. Moim zdaniem niektóre produkty do farbowania, które przyciemniają a nie wybielają włosów, mają nawet korzystny wpływ na twoją głowę.

Mit numer 4. Długie włosy to zdrowe włosy.

Większość kobiet podziwia długie włosy, ponieważ wiedzą, jak trudno je zapuścić. Ale nie zawsze długie włosy wyglądają dobrze i zdrowo. Albo dlatego, że są zbyt zniszczone i pozbawione blasku, albo dlatego, że wyglądają nieestetycznie. Idealna długość dla długich włosów wynosi 50 cm. Jeśli długość włosów sięga pasa, a sama jesteś niska, wygląda to nieładnie.

Mit numer 5. Włosów nie można malować podczas ciąży.

Amerykańskie Stowarzyszenie Ciążowe twierdzi, że kobiety będące w ciąży nie powinny bać się farbować włosów. Ilość farby, która wchodzi w kontakt ze skórą matki oczekującej na dziecko jest bardzo mała. Carrie Ann Terrell, ginekolog-położnik i profesor na University of Minnesota, powiedziała: „Głównym problemem jest wdychanie oparów amoniaku, ale obecne farby zawierają bardzo mało amoniaku, więc nie stanowi to zagrożenia”.

Mit numer 6. Rozdzielone końcówki  można przywrócić.

Jedynym lekarstwem dla nich są nożyczki. Zastosowanie balsamów lub masek sprawi, że włosy będą wyglądać na zadbane i to wszystko. Produkty kosmetyczne nie działają cudów i nie połączą rozdwojonych końcówek. Nawilżając końcówki włosów możemy tylko zapobiec ich rozdwojeniu się.

Mit nr 7. Suplementy diety przyspieszą wzrost włosów.

Jeśli Twoja dieta jest zróżnicowana i zbilansowana, suplementy diety nie poprawią wyglądu i kondycji twoich włosów. Żadne tabletki czy proszki nie przyspieszą ich wzrostu. Musisz spożywać wystarczającą ilość białka, pokarmów bogatych w kwas foliowy, produkty pełnoziarniste i płatki zbożowe – wszystko to jest dobre dla twoich włosów.

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że ci się podobało. Czy wierzyłaś także w te mity? Przyznaj się w komentarzach. Do zobaczenia wkrótce

Leave a Reply