Wzorem Włochów: jak wyglądać stylowo i jednocześnie czuć się komfortowo po pięćdziesiątce

Włoski styl to synonim nienagannego smaku. Wszystko, co Włosi noszą, staje się modne i popularne. Styl obejmuje rzeczy, które wyróżniają się rygorem, elegancją i seksualnością. Elementy garderoby można ze sobą łączyć i nosić na ważne wydarzenie lub spotkanie z przyjaciółką.

Dzięki różnorodności tkanin, kształtów i krojów rzeczy można nosić na różne okazje. Możesz iść do supermarketu w eleganckim płaszczu lub założyć wytworną sukienkę na uroczysty wieczór. Niektóre panie preferują właśnie te rzeczy, tworząc podstawową garderobę w klasycznym włoskim stylu.

Główną cechą stylu jest prosty krój i wyraźne linie w ubraniach. Włosi nie posiadają w garderobie zbyt dużej ilości detali, odrzucają wyrafinowane stroje, ale chcą podkreślić godność swojego ciała.

Prostota w garderobie jest oznaką pewnej siebie kobiety. Włoski styl nie ma zbyt wielu detali projektowych, a jednocześnie budzi niezaprzeczalne poczucie stylu, wyrafinowania i bogactwa.

Kolorystyka we włoskim stylu to przede wszystkim tradycyjne: biel i czerń. Popularne są również ubrania w różnych odcieniach beżu. Szara paleta również zajmuje szczególne miejsce we włoskim stylu. Na bardziej uroczyste okazje możesz wybrać sukienkę z lekkiego materiału o stonowanych odcieniach.

Włoszki mają szczególne zamiłowanie do białych rzeczy. Strój składający się z marynarki z białymi spodniami lub śnieżnobiałej spódnicy zawsze będzie wyglądał elegancko.

We włoskim stylu dzianina wygląda bardzo harmonijnie. Najlepszym rozwiązaniem jest kremowa lub biała. Dużą wagę przywiązuje się również do odzieży wierzchniej. Niedopuszczalne jest używanie w stroju obszernych kurtek i futer. Najlepiej wybrać klasyczny płaszcz o luźnym lub dopasowanym kroju.

Różnorodne nadruki są również dozwolone w tym stylu. Najważniejsze przy ich łączeniu jest przestrzeganie zasady: nadruk może znajdować się tylko na jednej rzeczy, wskazane jest, aby wszystkie pozostałe elementy garderoby wybrać w jednym kolorze.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!