Wymarzony dom o powierzchni zaledwie 30 metrów kwadratowych: zobacz, jak wygląda w środku!

Kto powiedział, że Twój wymarzony dom musi być ogromny?

Obecnie jesteśmy świadkami ruchu architektonicznego i kulturowego, który opowiada się za redukcją przestrzeni życiowej. Ruch ten rozwija się coraz bardziej. Na Instagramie można znaleźć około 2,5 miliona postów z hasztagiem „tinyhouse”, co w tłumaczeniu z angielskiego oznacza małe domy. Ponadto w Internecie można teraz znaleźć wiele filmów dokumentalnych i seriali telewizyjnych na ten temat. Przykładem jest serial „Netflix Tiny House Nation” oraz serial na ten temat zrealizowany przez architekta i prezentera telewizyjnego z Wielkiej Brytanii, George’a Clarke’a.

W ten sam sposób, w jaki minimalizm i porządki szybko wkroczyły w nasze życie, tak i ruch malutkich domów znalazł swój idealny moment. Mniejsza przestrzeń życiowa może stworzyć w naszym życiu miejsce na ważniejsze rzeczy.

Ten mały dom o powierzchni 30 metrów kwadratowych znajduje się w Kornwalii w Anglii i ma wszystko, aby stać się prawdziwym domem marzeń. Dom ma tylko 3 pokoje – sypialnię, łazienkę i salon (z aneksem kuchennym). Do tego taras i oczywiście widok za oknem.

Bardzo wygodny salon z niesamowitym widokiem na morze

Sypialnia, która ma wszystko i jest zjawiskowa

Część kuchenna

Schludna łazienka

Spektakularny widok z każdego zakątka domu

Wszystko wygląda tak bardzo przytulnie

Duże okna powiększają optycznie salon

Wieczorem taras nadaje się do organizowania romantycznych kolacji ze swoją drugą połówką

W ciągu dnia również wygląda świetnie

Wszystko to mieści się na zaledwie 30 metrach kwadratowych

Przy takich cudownych widokach ten domek mógłby być jeszcze mniejszy

Czas na oddanie się relaksowi

Teraz myślę, że przekonaliśmy Cię, że wymarzony dom niekoniecznie musi być duży. W końcu urządzasz swój dom według własnych upodobań. Dzięki temu mały dom może być jeszcze piękniejszy i wygodniejszy niż duży.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!