Wygodny, codzienny manicure: Najmodniejsze pomysły na manicure do pracy

Oczywiście o tej porze roku wszystkie myśli są zwykle o wakacjach, ale nikt nie odwołał pracy. Stylowy manicure w każdych okolicznościach to oznaka zadbanej kobiety. A surowe biuro nie jest powodem do rezygnacji z pięknego projektu.

1. Monochromatyczny manicure

Różnorodność akceptowalnych odcieni umożliwia regularne aktualizowanie manicure, czyniąc go innym. Kolory beżu, cielistego, szarego, białego i stonowanego różu idealnie wpasują się w biurowy look. Nie zapomnij o delikatnych pastelowych odcieniach.

2. Gradientowy manicure

To najprostszy, ale jednocześnie zawsze odpowiedni sposób na stworzenie porządnej kompozycji. Monochromatyczna powłoka i płynne przejścia kolorów techniką ombre są tym, czego potrzebujesz, jeśli jesteś przyzwyczajony do klasyki.

3. Manicure Feng Shui

Kiedy monochromatyczny staje się nudny, spróbuj urozmaicić go Feng Shui. Różne odcienie płytek paznokciowych będą wyglądać harmonijnie, jeśli dobierzesz odpowiednie kolory.

4. Manicure geometryczny

Przejrzysta i stylowa geometria może uwydatnić szyk nawet w spokojnej kompozycji. Lakoniczne punkty, linie, znaki i kształty pozwalają tworzyć oryginalne, ale dyskretne komplety.

5. Rysunki tematyczne

Jeśli użyjesz tylko neutralnych lub stonowanych odcieni, możesz pozwolić, aby obrazy tematyczne były pozbawione wyrazu. Minimalistyczna florystyka, motyw kwiatowy, owady pozwalają poeksperymentować z letnimi motywami.

6. Artykuły dekoracyjne

Nie zapomnij o wystroju, dotyczy to prawie wszystkich wymienionych technik. Odrobina akcentów w postaci kamieni, brokatu, folii w ogóle nie zaszkodzi. Najważniejsze jest, aby używać ich do minimum, tylko jako suplementów. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość wyboru – wykończenie połysk lub mat.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?