Wybierz odpowiednią fryzurę odpowiednią do kształtu Twojej twarzy

Przyznaj się. Za każdym razem, siedząc na fotelu u fryzjera, dręczą cię wątpliwości, czy mistrz zrozumie, czego chcesz i czy fryzura będzie dobra.

Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Ale znam kilka uniwersalnych sztuczek, które pomogą tobie i wszystkim kobietom. Możesz znaleźć swoją idealną fryzurę w zależności od rodzaju twarzy. Odtąd chodzenie do fryzjera stanie się bezpieczniejsze, ponieważ po obejrzeniu tego filmu dowiesz się, które fryzury są odpowiednie dla kobiet o owalnej, okrągłej, kwadratowej, trójkątnej, prostokątnej, w kształcie rombu, a także w kształcie odwróconego trójkąta.

Aby określić rodzaj twarzy, potrzebujesz ołówka kosmetycznego i lustra. Zbierz włosy, w tym również grzywkę. Teraz narysuj owal i oceń wynik.

Fryzury dla owalnej twarzy.

Jeśli twoja twarz jest owalna, gratuluję Ci z całego serca – jest to idealny kształt. Natura dała Ci wyjątkową okazję do eksperymentowania ze swoim wyglądem, makijażem, fryzurami i zawsze pozostaje atrakcyjna. Każda fryzura jest odpowiednia dla takiej osoby.

Fryzury dla twarzy o okrągłym kształcie.

Ten typ twarzy charakteryzuje się szerokimi kośćmi policzkowymi, miękkimi policzkami i delikatnymi rysami. Aby zmienić wygląd takiej twarzy, należy ją wizualnie rozciągnąć i lekko zawęzić.

Średnia długość włosów jest odpowiednia dla takiej osoby – do ramion lub nieco dłużej. Asymetryczne fryzury świetnie wyglądają na okrągłej twarzy, dając więcej elegancji i charyzmy. Najważniejszą rzeczą jest to, że podstawa objętości włosów powinna znajdować się na czubku głowy.

Fryzury do kwadratowego kształtu twarzy.

Kobiety o tego typu twarzy najczęściej martwią się z powodu wysokiego czoła i szerokich kości policzkowych oraz masywnym podbódku. Odpowiednia fryzura pomoże wizualnie usunąć ostre kąciki twarzy i sprawi, że staną się bardziej kobiece.

Spróbuj obciąć włosy, tak aby z łatwością ułożyć je w faliste loki. Maksymalna objętość powinna znajdować się na czubku głowy, aby wizualnie rozciągnąć twarz i zbliżyć ją do kształtu owalu.

Fryzury na twarz o kształcie trójkąta.

Wyraźne policzki, szerokie czoło i ostry podbródek? Jesteś właścicielką twarzy w kształcie trójkąta. Aby poprawić swój wygląd, zwróć uwagę na krótkie fryzury. Lekkie loki w części podbródka będą wyglądać świetnie, można je nawijać od środka głowy. Odpowiednia jest również fryzura kaskadowa.

Fryzury na twarz o prostokątnym kształcie.

Prostokątny kształt twarzy zawsze był kojarzony z angielską arystokracją, dlatego dziś wiele dziewcząt celowo podkreśla te naturalne rysy twarzy. Długość włosów do podbródka i objętość w obszarze ucha idealnie pasują do wizerunku prawdziwej damy. Przedziałek dokładnie na środku doda jeszcze więcej elegancji.

Fryzury na twarzy w kształcie odwróconego trójkąta.

Właścicielki tego typu twarzy mają wyraźne i niskie czoło oraz szeroki i wydatny podbródek. W takim przypadku fryzura powinna wizualnie wydłużyć czoło, więc wybierz fryzury o objętości w górnej części głowy. Unikaj objętości w okolicy podbródka.

Fryzury na twarzy w kształcie rombu.

Ten kształt twarzy przypomina nieco okrągły, ale w przeciwieństwie do niego romb jest bardziej wydłużony w pionie. Fryzury średniej długości z małą grzywką są właśnie dla Ciebie. Podstawowa objętość  włosów powinna znajdować się na czole i podbródku, aby zniwelować szerokość kości policzkowych.

Widzisz, to nie jest takie skomplikowane. Wiedząc, które fryzury Ci odpowiadają, możesz teraz bezpiecznie udać się do fryzjera. Moja rada: wybierz znaną celebrytkę, która ma taki sam kształt twarzy jak Ty, i czasami inspiruj się nią, gdy chcesz zmienić swój wygląd. 

Leave a Reply