Wszystkie telefony mają ten otwór – Do czego on służy?

Niewielu zauważyło, ale absolutnie wszystkie telefony mają taką dziurę. Jeśli nie wierzysz, możesz obejrzeć to na własnym telefonie. Nie tak dawno sam dowiedziałem się, do czego służy ten otwór i byłem bardzo zaskoczony.

Ten otwór zwykle znajduje się na spodzie telefonu, na lewo od gniazda ładowania. Średnica jest dość mała, ale spinacz pasuje.

Więc do czego służy ten otwór ?

Ten otwór służy do resetowania ustawień w telefonie (po prostu nie naciskaj, inaczej wszystko odleci). Dziura jest używana tylko wtedy, gdy telefon nie reaguje na dotyk lub jest zawieszony. Trzeba znaleźć mały spinacz do papieru lub igłę i włożyć go w otwór – tam jest ukryty przycisk i wystarczy wcisnąć i ustawienia się resetują.

Techniczna nazwa tego otworu/przycisku to – RESET. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo przydatna funkcja. Wyobraź sobie, że Twój smartfon nie reaguje na Twoje ruchy i nie możesz go nawet odłączyć. Wyjąłeś spinacz do papieru, wcisnąłeś, zresetowałeś i telefon znów działa, może lepiej niż wcześniej. Prosty, praktyczny, użyteczny!

Czytaj więcej: 20 sekretów, których nie znałeś, ale które ułatwią Ci życie!