Wskazówki i sposoby na wykonanie odpowiedniego makijażu brwi

Prawidłowo wyprofilowane brwi i zadbany makijaż potrafią zdziałać cuda, dziewczyny czasami nie zastanawiają się, jak ważną rolę odgrywają w postrzeganiu twarzy. Dlatego tak ważne jest wykonanie prawidłowego i nowoczesnego makijażu brwi.

Makijaż kredką

Kredka to najłatwiejsza i najczęstsza metoda makijażu brwi.

 1. Aby pomalować brwi, musisz najpierw określić główne punkty. Dawniej brwi zaczęto rysować od punktu równoległego do wewnętrznego kącika oka, ale teraz ta zasada jest przestarzała, modne są bardziej naturalne kształty brwi, więc pierwszy punkt zaczyna się bliżej grzbietu nosa, przy -tzw. punkt przekłuwania. Zagięcie brwi przechodzi od skrzydła nosa przez źrenicę, a „ogon” wzdłuż linii od skrzydła nosa przez skrajny kącik oka. Punkty te można zaznaczyć białym lub beżowym ołówkiem i rozpocząć rysowanie brwi.
 2. Należy głaskać brew kredką płynnymi ruchami, zaczynając od środka brwi, następnie przesuwając się na początek, a następnie na czubek. W ten sposób krzywa brwi będzie piękniejsza.
 3. Na koniec trzeba przeczesać brwi pędzelkiem, dzięki czemu makijaż będzie bardziej naturalny, a kolor będzie cieniowany.

Makijaż z cieniami

Przy pomocy cieni możesz mieszać różne odcienie i dokładnie je cieniować, kolor brwi będzie bardziej naturalny.

 1. Pierwszy etap makijażu z cieniami jest taki sam jak w przypadku kredki – musisz nakreślić główne punkty.
 2. Za pomocą skośnego pędzla do brwi nałóż kolor na brew. Na początek brwi nałóż jaśniejszy odcień, przyciemnij go w kierunku środka i końcówki.
 3. Na koniec trzeba przyciemnić brwi specjalnym pędzelkiem.

Microblanding

Istnieje tatuaż brwi przy użyciu technologii microblading, ale tą samą techniką można wykonać makijaż. Do makijażu potrzebujesz cienkiego ołówka lub pisaka, ich kolor powinien dokładnie pasować do koloru brwi – musisz naturalnie narysować dużo włosków brwi, aby uzyskać niezbędną wizualną objętość i gęstość.

 1. Najpierw musisz uczesać brwi.
 2. Za pomocą ołówka lub flamastra musisz narysować włosy w tych miejscach, w których ich nie ma, i podążać za wcześniej wybranym kształtem brwi. Musisz narysować włosy w kierunku do góry i na bok – do skroni.
 3. Ostatnim akcentem jest utrwalenie włosków brwi tuszem do rzęs lub żelem.

Główne błędy w makijażu brwi:

 • Początek brwi o ścisłym geometrycznym kształcie pod kątem prostym. Wygląda nienaturalnie, powinien być zacieniony.
 • Zbyt długie brwi nadają ponury wyraz twarzy. Lepiej nie wydłużać krawędzi, ale pomalować ją do naturalnego końca brwi.
 • Bujne brwi są w modzie, ale nie powinnaś pozwolić, aby sytuacja się rozwinęła. Brwi powinny być bujne, ale zadbane. Forma musi być zgrabna, usuwając nadmiar włosów.
 • Podczas barwienia brwi cieniami lub ołówkiem mogą powstać luki, nie powinno to być dozwolone. Powinnaś całkowicie pomalować brwi.
 • Nie możesz użyć dużo rozświetlacza pod i nad brwiami, psuje to ogólny obraz. Rozświetlanie rozświetlaczem jest bardziej odpowiednie na wieczorne imprezy, a w codziennym makijażu nie używaj tej techniki lub nie nakładaj rozświetlacza do minimum.
 • Zbyt ciemny kolor makijażu brwi brzydko podkreśla je na twarzy. Dopuszczalne jest użycie ołówka lub cienia tylko o jeden ton ciemniejszego niż naturalny kolor brwi, a przy microbladingu kolor musi być dokładnie taki sam. W takim przypadku odcień również musi się zgadzać, w przeciwnym razie powstanie sztuczny efekt.
 • Niecieniowane linie wzdłuż krawędzi brwi wyglądają szorstko, nie zapomnij o ich dokładnym zmiksowaniu pod koniec makijażu.
 • Nieuczesane brwi wyglądają niechlujnie. Jeśli masz taki problem, a włosy nie są posłuszne i kłamią tak, jak im się podoba w ciągu dnia, koniecznie użyj żeli do brwi lub wosku.