Woda cytrynowa – najlepszy naturalny nawóz dla storczyków!

Orchidea jest uważana za symbol piękna i kobiecości. W wielu kulturach uważa się, że roślina wnosi do domu szczęście i dobre samopoczucie. Nic dziwnego, że orchidea jest jednym z najbardziej cenionych kwiatów na świecie.

Ale im jest piękniejsza, tym trudniej o nią zadbać. Nie każdy wie, jak odpowiednio o nią zadbać. Aby cieszyć się zachęcającymi kwiatami tej rośliny, będziesz potrzebować odrobiny cierpliwości i odrobiny umiejętności.

Aby cieszyć się kwiatami i ich zapachem, należy chronić je przed światłem, zadbać o optymalną temperaturę, regularnie podlewać i karmić. Nie będziesz potrzebować specjalnych nawozów, aby storczyk ładnie zakwitł. Cudowny nawóz jest w twoim domu i nic nie kosztuje.

Woda cytrynowa jest dobra dla wzmocnienia systemu korzeniowego storczyka, zapobiegania degradacji korzeni i stymulowania kwitnienia rośliny. Aby przygotować nawóz, wymieszaj trochę wody z sokiem z cytryny lub solą – 100 ml/gr na 3 litry wody. I podlej kwiat tym roztworem.

Aby uzyskać dodatkową wydajność, możesz zbudować specjalny garnek z otworami, który można zamontować w garnku z wodą.

Taka konstrukcja maksymalnie naśladuje naturalne warunki rozwoju rośliny i zasila cały system korzeniowy storczyka. Zamiast zwykłego podlewania wystarczy wstawić garnek do pojemnika na wodę na pół godziny. Według własnego uznania możesz dodać do wody nawozy i minerały.

Związki mineralne cytryny leczą roślinę, wzmacniają jej system korzeniowy, normalizują procesy metaboliczne, przyspieszają jej wzrost i przedłużają jej żywotność. Ponadto zapobiegają degradacji korzeni, stymulują kwitnienie rośliny i poprawiają jej odporność na szkodniki.

Ale jeśli zauważysz, że dolne liście więdną na końcach lub wyginają się jak uszy królika, oznacza to, że roślina potrzebuje więcej wody, a jeśli liście są miękkie i zaczynają gnić, oznacza to, że zbyt często ją podlewasz.