Włóż obrane ziemniaki do skórzanych butów i zostaw na noc

Każda pani domu wie, że ziemniaki są niezbędne w kuchni, ponieważ istnieje wiele przepisów, z których można gotować pyszne potrawy.

Ponadto ziemniaki są dostępne dla absolutnie wszystkich. Ale niewiele osób wie, że można je nie tylko jeść. Ktoś próbował włożyć ziemniaki do butów? Pytasz – dlaczego? Teraz wszystkiego się dowiesz! 

Czasami może się zdarzyć, że kupując buty, dopiero w domu zauważasz, że są zbyt małe. A może masz starą parę butów, które skurczyły się po praniu. Możesz to tak zostawić i narażać się na otarcia lub wypróbować stare sposoby ludowe. Wtedy na pomoc przychodzą zwykłe ziemniaki, które pomagają nieco rozciągnąć buty.

Jak to działa? Sekret tkwi w wilgoci, która pomaga rozciągać skórę. Aby to zrobić, musisz zostawić ziemniaki w butach na noc. W tym czasie ziemniak wyschnie, a wilgoć zostanie wchłonięta przez skórę buta i ta stanie się bardziej miękka.

Jak zastosować tę sztuczkę? Aby to zrobić, obierz dwa ziemniaki odpowiedniej wielkości. Następnie należy go owinąć gazetą lub ręcznikiem papierowym. Tylko nie przesadzaj, wystarczy jedna warstwa.

Owinięte ziemniaki, włóż w buty, które należy rozciągnąć. I zostaw tak na noc. To cały sekret!

Ta metoda sprawi, że Twoje buty będą wygodniejsze i będą miały odpowiedni rozmiar. Ponadto ziemniak z powodzeniem wyeliminuje wszystkie nieprzyjemne zapachy. Ale co najlepsze, podobna metoda działa nie tylko ze skórzanymi butami.

Leave a Reply