Włoski szyk: 15 eleganckich strojów dla starszych kobiet

Włoszki słyną nie tylko ze swojej palącej urody, ale także z umiejętności szykownego ubierania się. Sekretem ich stylu jest umiejętność zaprezentowania się z jak najkorzystniejszej strony, podkreślenia plusów wyglądu i ukrycia minusów. Dlatego warto inspirować się stylem Włoszek i uczyć się od nich! Oto 15 strojów, które sprawią, że będziesz piękniejsza.

Piękne stroje we włoskim stylu

Bluzka jest bardzo ozdobiona dojrzałym wyglądem, jeśli jest odpowiednio dobrana. Modny nadruk w kropki to świetny wybór, zwłaszcza w połączeniu z modnymi okularami i efektowną torbą. Ten strój sprawi, że będziesz wyglądać świeżo i młodo.

Dzianinowe stroje nie rezygnują w tym sezonie ze swoich pozycji. Są wygodne i piękne, można je uzupełnić różnymi dodatkami. Lakierowane buty podnoszą stopień szyku.

Klasyka jest zawsze w modzie: klasyczne spodnie, stylowy płaszcz, wyraziste dodatki tworzą razem oszałamiający zestaw. Przy neutralnym ogólnym tle lepiej wybrać aktywne, chwytliwe detale.

Nowoczesna moda oznacza wygodę, a Włoszki wspierają takie trendy. Lakoniczne, wygodne rzeczy stanowią lwią część ich garderoby. Na przykład proste spodnie, sweter czy T-shirt same w sobie świetnie prezentują się.

Stroje monochromatyczne zawsze wyglądają elegancko i ciekawie, zwłaszcza jeśli zbierzesz akcenty i odpowiednio je ułożysz.

Wysoki stan to świetny wybór dla dojrzałego, modowego looku. Modne geometryczne printy, oversize’owe i odpowiednie odcienie to klucz do udanej stylizacji.

Nie bój się soczystych, bogatych kolorów. Jasne kolory ożywiają lakoniczny krój i spokojne fasony. Włoski przywiązują dużą wagę do dodatków: nakrycie głowy, okulary, szalik czy szal są częstymi gośćmi ich strojów.

W przypadku wieczorowego wyglądu dobrym rozwiązaniem jest podstawowa czerń. Niepozorna biżuteria, odpowiednie buty wystarczą, aby strój się bawił.

Plisowana spódnica dobrze układa się w dojrzałym stroju, najważniejsze jest dobranie odpowiedniego topu.

Trend jesienny – skórzane rzeczy. Dojrzałe panie nie muszą obawiać się tak wyrazistych faktur, doskonale równoważą je proste koszule i wygodne buty.

Ciekawe i stylowe wizerunki Włoszek to świetna okazja do modowych inspiracji.