Witaminy na wzrok

Okuliści udowodnili, że zdrowie oczu zależy bezpośrednio od tego, co jemy. Czy wiesz, że możemy utrzymać dobry wzrok, jedząc określone produkty? Na pewno od dzieciństwa pamiętasz, że marchewka jest dobra dla oczu. Czy to prawda? Obejrzyj ten film do końca, aby się upewnić. Dowiesz się również, jakie witaminy są potrzebne do doskonałego widzenia. Oto, co zalecają okuliści:
Pokarmy bogate w witaminę A. Witamina A pomaga siatkówce przekształcać światło w sygnały przekazywane do mózgu. W ten sposób oczy dostosowują się do wszelkich zmian światła, zapobiegając zwyrodnieniu rogówki i siatkówki. Aby uzyskać odpowiednią ilość witaminy A, jedz marchew (więc nasi rodzice mieli jednak rację), dynię, słodkie ziemniaki, banany, paprykę i melony.
Pokarmy bogate w witaminę B. Witaminy B2, B6 i B9 pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu. Regulują ciśnienie wewnątrzgałkowe i zwiększają ostrość widzenia. Te witaminy znajdują się w produktach mlecznych, ryżu, orzechach i otrębach pszennych.
Pokarmy bogate w witaminę C. Witamina C lub kwas askorbinowy chroni soczewkę, zapobiegając zaćmie i jaskrze. Aby zapobiec występowaniu tych chorób, spożywaj kiwi, czarną porzeczkę, słodką paprykę, paprykę chili, pomidory, kapustę, warzywa i oczywiście owoce cytrusowe. Oprócz witamin oczy potrzebują 2 kluczowych składników. Przede wszystkim są to produkty o wysokiej zawartości cynku. To cynk wspiera zdrowie siatkówki. Brak cynku może przyczyniać się do rozwoju przewlekłych chorób oczu. Cynk znajdziesz w mięsie, wątrobie, rybach, drożdżach piwowarskich, nasionach dyni i jajach. Po drugie, potrzebujesz produktów bogatych w luteinę. Jest przeciwutleniaczem, który działa jak filtr światła i chroni oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Naukowcy z Harvardu wykazali, że codzienne stosowanie suplementów luteinowych zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej w siatkówce nawet o 43%. Zwyrodnienie plamki żółtej siatkówki jest główną przyczyną utraty wzroku u osób starszych. Oto lista produktów zawierających duże stężenie luteiny: szpinak, brokuły, brukselka, fasolka szparagowa, jajka, pomarańcze, śliwki, gruszki, truskawki, awokado.

Teraz już wiesz, co musisz jeść, aby wyraźnie widzieć nasze filmy edukacyjne. To wszystko na dziś, mam nadzieję, że informacja była przydatna. Dołącz do nas, aby jako pierwsza poznać najciekawsze fakty dotyczące naszego zdrowia i życia. Do zobaczenia wkrótce. Cześć.

Leave a Reply