Wiek nie definiuje piękna: 10 oszałamiających pomysłów na bardzo krótkie fryzury dla pań 40+

Elegancki wiek kobiet wcale nie jest powodem do odmowy stworzenia stylowego wizerunku. Styliści sugerują kobietom preferowanie eksperymentów z krótkimi fryzurami. Struktura włosów kobiet pogarsza się z każdym rokiem. Modne fryzury na krótkie włosy odmłodzą kobietę, nadając objętości fryzurze w okolicy korony głowy. Jednocześnie nie należy martwić się procesem układania, który jest znacznie prostszy w przypadku krótkiej fryzury.

Pixie

Aby stworzyć elegancki wizerunek, ultrakrótka fryzura pixie jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Kobiety po 40 roku życia wolą wyglądać młodo bez większego wysiłku. Odsłonięta szyja wygląda dość uwodzicielsko, a brak grzywki sprawia, że ​​oczy są bardziej wyraziste. Taka fryzura doda kobiecie pewności siebie i znacznie podniesie jej samoocenę.

Jeż

Taka fryzura, która jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, nie ma ograniczeń wiekowych. Długość włosów nie powinna przekraczać 3 cm. Aranżacja nie jest wcale konieczna. Jednak kobieta o odpowiednich rysach twarzy i idealnym kształcie głowy może sobie pozwolić na tego typu fryzurę.

Ta fryzura jest preferowana przez fanki stylu sportowego, sportowców i po prostu odważnych kobiet. Z łatwością dopasuje się do każdego stylu ubioru.

Krótka kaskada

Warstwowa kaskada zajmuje wiodącą pozycję w kategorii super krótkich fryzur. Technika strzyżenia jest taka, że krótkie pasma włosów wyglądają celowo nierówno i chaotycznie, co nadaje kobiecie dynamizmu i świeżości. W obszarze korony głowy fryzura otrzymuje dodatkową objętość, wizualnie nadając włosom gęstość. Fryzura wygląda elegancko i zwięźle bez grzywki. Za pomocą produktów do stylizacji możesz nadać włosom inny kształt.

Wygolenie

Nie każda kobieta w wieku 40-50 lat odważy się na bardzo krótkie fryzury. Jednak odpowiednio dobrana do typu twarzy krótka fryzura sprawi, że będziesz wyglądać młodziej i atrakcyjniej. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!