Wazelina – 10 zastosowań wazeliny w kosmetyce

Czy zaliczasz się do grona kobiet, które są przekonane, że dbanie o siebie jest drogie? Założę się, że się mylisz i wykorzystujesz tę wymówkę. Jestem pewny, że słyszałaś o wazelinie – uniwersalnym produkcie znanym na całym świecie od 1972 roku.  W tłumaczeniu  jej nazwa oznacza „wodę z olejem”. W rzeczywistości, podobnie jak parafina, wazelina jest destylatem olejowym. Czy uważasz, że niedopuszczalne jest stosowanie takiego produktu do skóry? Nie martw się! Wazelina przechodzi skomplikowany proces czyszczenia. Możesz jej używać bez myślenia o negatywnych skutkach zdrowotnych. Dziś wazelina jest szeroko rozpowszechniona w przemyśle kosmetologicznym, a życie wielu kobiet, które znają piękno życia, posiada wazelinę. Oto kilka niezwykłych i dawno zapomnianych sposobów korzystania z wazeliny:

  1. Usta

Wazelina jest doskonałym środkiem nawilżającym usta. Używając jej jako higienicznej pomadki, chronisz usta przed bolesnymi pęknięciami  w kącikach .

  1. Skóra

Wazelina jest również przydatna podczas farbowania włosów w domowych warunkach.  Warto smarować skórę na czole i szyi wzdłuż wzrostu włosów, skóra nie ufarbuje się wraz z włosami.

  1. Brwi

Jeśli masz grube i niesforne brwi, wazelina nada im pożądany kształt. Wystarczy je delikatnie natłuścić szczoteczką zanurzoną w wazelinie.

  1. Rzęsy

Marzysz o grubych i długich rzęsach, nałóż na noc niewielką ilość wazeliny , wkrótce efekt przekroczy wszelkie twoje oczekiwania.

  1. Łupież

Na pewno o tym nie wiedziałaś! Wazelina jest doskonałym lekarstwem na łupież. Pół godziny po umyciu włosów nałóż niewielką ilość na skórę głowy. Powtórz procedurę kilka razy, a łupież zniknie.

  1. Nawilżanie

Czy chcesz, aby Twoja skóra była zawsze nawilżona? Smaruj na noc twarz wazeliną. Rano będziesz wyglądał na wypoczętą, bez worków pod oczami i innymi oznakmi zmęczenia.

  1. Makijaż

Świetny zmywacz do makijażu. Doskonale zastępuje nowoczesne produkty, a także nawilża skórę.

  1. Włosy

Nie wiesz, jak odbudować zniszczone włosy? Co trzy dni smaruj suche i zniszczone końcówki włosów niewielką ilością wazeliny, na rezultat nie będziesz długo czekać. 

  1. Stopy

Na noc smaruj stopy wazeliną, załóż skarpetki; rano nogi staną się miękkie i gładkie.

  1. Manicure

Masz zamiar zrobić manicure, ale wątpisz, czy wszystko dobrze się ułoży? Nasmaruj skórę wokół paznokcia wazeliną i nie nie pobrudzisz skóry wokół paznokcia.

Jeśli nie miałeś jeszcze wazeliny w kosmetyczce, mam nadzieję, że namówiłem cię do zakupu, zwłaszcza, że nie kosztuje dużo.

Podobał Ci się film – polub lub zostaw komentarz. Do zobaczenia wkrótce Pa pa.

Leave a Reply