Wampir energetyczny: 8 znaków, że mąż wysysa Twoją energię

JAK ROZPOZNAĆ OSOBĘ MANIPULUJĄCĄ TWOIM ŻYCIEM

Jeśli pomimo twoich wysiłków nie czujesz się szczęśliwa w związku, najprawdopodobniej masz do czynienia z manipulatorem. Ci ludzie, będąc wampirami energetycznymi i emocjonalnymi terrorystami, umiejętnie udają nieszkodliwych, a nawet czarujących, bezlitośnie pozbawiając swoje ofiary najważniejszych wartości: zdrowia, spokoju, snu, miłości, nadziei, zaufania, pieniędzy, czasu, a nawet życia.

Ci ludzie dosłownie żywią się twoimi emocjami. Jakie znaki wskazują, że przed Tobą znajduje się niebezpieczna osoba? Obejrzyj ten film do końca, a rozpoznasz 8 znaków takich ludzi.

Rozmowy bez rezultatu.

Poświęciłaś dużo czasu i wysiłku, żeby coś wyjaśnić, przekazać swoją opinię, omówiłaś wszystko, doszłaś do konsensusu, on się zgodził, ale … po chwili rozmowa zaczyna się od tego, gdzie się zaczęła. Jednocześnie mężczyzna sprawia, że ​​czujesz się głupio: „Nie powiedziałem tego! Miałem na myśli coś innego! ” Jeśli takie momenty zdarzają się w Twoich dyskusjach, jest to alarmujący sygnał.

Obwinia cię 

Gdy tylko ujawnisz manipulatorowi jego błędy, zamiast je zaakceptować, „wyjmuje trupa z szafy” i wskazuje na twoje przeszłe błędy, za które już cię skarcił. Manipulator nigdy nie zapomina o „grzechach” przeszłości i przy każdej okazji sam o nich przypomni, ciesząc się wszystkimi szczegółami. W rezultacie zamiast mówić o swoich błędach, sprawia, że ​​usprawiedliwiasz się, bronisz siebie i znów czujesz się winna. Jednocześnie unika odpowiedzialności. Mając manipulatora w domu, ciągle czujesz się winna.

Wysysa cię energetycznie

Po każdej rozmowie z manipulatorem czujesz, że nie masz już sił. Całymi dniami i nocami, zastanawiasz się próbując znaleźć słaby punkt w jego logice, ale jego sieć jest tak umiejętnie utkana, że ​​błądzisz w kółko. Czujesz, że coś jest nie tak, ale nadal nie możesz zrozumieć, co dokładnie. To kolejny niepokojący sygnał – czujesz się jak „wyciśnięta cytryna”.

Sprawia, że ​​wątpisz w siebie 

Manipulator zawsze zaprzecza faktom nie będących na jego korzyść. Jest bardzo uparty w zaprzeczaniu rzeczywistości i jest tak pewien, że „wszystko źle zrozumiałaś”, tak, że zaczynasz wątpić w siebie. W końcu normalna osoba porównuje swój światopogląd z wizją innych ludzi – to normalne. Twoje przelotne wątpliwości: „A jeśli się mylę?” manipulator obróci to na swoją korzyść.

Nie jest w stanie postawić się na twoim miejscu.

Manipulatorom brakuje empatii. Z każdym okrzykiem: „Czy nie rozumiesz, jak się czuję, z takim nastawieniem do mnie?” – spotkasz się z pustym spojrzeniem lub burzą tyrady: „Czuję się jeszcze gorzej!”

Otwarta hipokryzja

Tutaj manipulator stosuje strategię „Rób, co mówię, ale nie rób tak, jak ja”. Przytłaczające prośby do Ciebie i niesamowite wymówki, jeśli czegoś wymagasz, odróżniają manipulatora od zdrowej osoby.

„To nie moja wina, to jej”.

Przerzucanie odpowiedzialności na innych jest istotą życia manipulatora. Wszyscy wokół mnie są winni, ale nie ja. Nigdy nie usłyszysz od niego wyznania winy. A nawet jeśli tak się stanie, nagle powie: „Tak, jestem winny, ale…”.

Budowanie trójkątów.

Manipulatorzy nie są w stanie wytrzymać bezpośredniej konfrontacji i prawie zawsze angażują w twój związek osoby trzecie: byłą żonę, kochankę, matkę, koleżankę z pracy. Manipulator umiejętnie kieruje na nie twoją uwagę, okłamuje wszystkich, czyni cię wrogiem każdego z nich. W tym pomieszaniu uczuć i kłamstw umiejętnie manewruje i zawsze okazuje się być po stronie tego, kto ma rację. Wykorzystuje starą, ale skuteczną strategię dziel i rządź

Jeśli rozpoznałaś siebie w tym filmie, współczujemy Ci. Wyklucz tę osobę ze swojego życia i znajdź swoje szczęście i wolność.