W stylu Coco Chanel: 10 modnych stylizacji w klasycznym stylu

Legendarna Coco Chanel na zawsze pozostała w historii mody jako kreatorka ubrań podkreślających sylwetkę, ale jednocześnie niezwykle eleganckich. Klasyczne ubrania nadają kobiecie niesamowity styl. Ogromnym plusem klasyki jest wszechstronność, ponieważ te rzeczy można śmiało łączyć z codziennością. Więc jakie rzeczy powinny znaleźć się w szafie fana klasycznego stylu Chanel?

1. Sukienka

Krój takich rzeczy powinien być w większości zwięzły, wtedy sukienka lub spódnica będą naprawdę uniwersalne. Tradycyjna czerń i biel to wybór, w którym nie ma przegranych w każdej sytuacji.

2. Spódnica

Im prostsze ubranie, tym bardziej efektowne – fajnie byłoby ten postulat podnieść do rangi niepodważalnej prawdy. Spódnica ołówkowa, czarna sukienka koktajlowa – dwie ponadczasowe elementy garderoby, które stworzyła Coco Chanel.

3. Tradycyjne spodnie

Sama Coco bardzo rzadko nosiła spodnie, ale zawsze promowała wygodne, klasyczne modele. Pary spodni Chanel są bardzo eleganckie, wygodne, wszechstronne i oszałamiająco stylowe. Zmieszczą się w każdej sytuacji.

4. Elegancka marynarka

Marynarka bez kołnierza do linii talii lub poniżej jest zawsze aktualna. Zakłada się ją na kobiece bluzki, kolor najczęściej jest przyjemnie neutralny. Preferowane są odcienie niebieskiego, szarego, beżowego, ale na wieczorne imprezy można bezpiecznie nosić czerwoną kurtkę.

5. Mała torba

Coco stworzyła delikatną małą torebkę, która dopełnia klasyczny wygląd. To rodzaj prostokątnej kopertówki na łańcuszku, gładkiej, bez dekoracji, czasem z logo.