Umyj włosy… bez wody: 6 sztuczek, dzięki którym Twoje włosy będą czyste bez mycia!

Zadbane włosy to piękne włosy. A piękne włosy oznaczają piękną kobietę. Dlatego włosy powinny być utrzymywane w dobrej kondycji nawet wtedy, gdy nie mamy czasu na ich mycie. Przez większość czasu kobiety używają suchego szamponu, aby utrzymać włosy w czystości aż do mycia. Suchy szampon oczyszcza włosy, daje uczucie świeżości i dodaje objętości włosm. Ale co zrobić, gdy nie masz pod ręką suchego szamponu? Wypróbuj te 7 pomysłów.

Użyj talku

To Twój ratunek, jeśli skończył Ci się suchy szampon, a w domu są małe dzieci. A jeśli go nie masz, możesz na wszelki wypadek kupić słoiczek zasypki dla niemowląt. Talk w proszku ma taką samą konsystencję i właściwości jak suchy szampon.

Użyj pudru do twarzy

Jeśli nie masz nic innego pod ręką, możesz nawet użyć pudru do twarzy. Pod warunkiem, że ma odpowiednią tonację i nie zawiera brokatu. Za pomocą pędzla nałóż puder i ostrożnie strzepnij nadmiar.

Przetrzyj włosy chusteczkami matującymi 

I nie zapomnij o chusteczkach matujących. Chusteczki te pochłaniają nadmiar sebum z głowy, oczyszczają włosy i są nieocenione zwłaszcza latem. Nie kosztują majątku, wystarczą na miesiąc, a w zamian będziesz pewna piękna swoich włosów.

Użyj skrobi

Wszyscy wiedzą, że skrobia kukurydziana ma właściwości chłonne. W przypadku ciemnych włosów użyj mieszanki skrobi i kakao w proszku.

Użyj środka do dezynfekcji rąk

W ostateczności, jeśli włosy są brudne i naprawdę nie ma jak ich umyć, można użyć płynu do dezynfekcji rąk, który ostatnio jest bardzo modny. Nałóż środek dezynfekujący na palce i przeciągnij palcami po włosach i skórze głowy.

Użyj kawałka gazy

Kawałek gazy może pomóc w usunięciu nadmiaru sebum i martwych komórek skóry. Ta sztuczka pozbędzie się uczucia swędzenia i pomoże usunąć łupież i olej z włosów i skóry głowy.