Umyj ręczniki kuchenne w ten sposób, a zawsze będą czyste!

Wszyscy używamy ręczników kuchennych. Mała rzecz, ale bardzo przydatna, ponieważ utrzymuje porządek w kuchni i ułatwia nam pracę. Ich jedyną wadą jest to, że dość szybko się brudzą i wcale nie jest łatwo je umyć.

Teoretycznie można je prać w pralce, ale każdy, kto próbował, wie, że wynik jest dyskusyjny. Ręczniki tracą swój kształt, rozciągają się i rozdzierają. A plamy pozostają na swoim miejscu i wszystko, co musimy zrobić, to je wyrzucić.

I wcale nie musisz ich wyrzucać. Istnieje stara, niemal komunistyczna metoda, która może być bardzo pomocna przy czyszczeniu i dezynfekcji ręczników. Nauczyłam się tego od mojej babci. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w kuchni. Mianowicie: mydło do prania, sól, soda oczyszczona i odrobina wybielacza.

Do plastikowego pojemnika wlej 3 litry wrzącej wody i dodaj detergent (100 g), sodę oczyszczoną (100 g), wybielacz (50 ml) i sól (50 g). Sól ułatwia rozcieńczanie tłuszczu, który wsiąkł w ręczniki.

Wymieszaj roztwór i włóż wszystkie brudne ręczniki do wody. Dokonanie wszystkich niezbędnych przygotowań zajmie Ci tylko 3 minuty, po czym możesz zająć się swoimi sprawami. Pozwól im się namoczyć, aż woda ostygnie. Następnie wypłucz ręczniki i włóż je do pralki na 20 minut w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

W przeciwieństwie do zwykłego prania, ta metoda nie tylko dezynfekuje ręczniki, ale także usuwa do 90% plam, nawet starych plam, pozostawiając uczucie czystości i świeżości.

A jeśli chcesz, aby ręczniki były miękkie i aksamitne, polecamy spłukanie ich domową odżywką. Wymieszaj jedną łyżkę soli morskiej z jedną łyżką sody oczyszczonej, 200 ml octu i jedną łyżką płynu do płukania tkanin. Dodaj mieszaninę do pralki i włóż ręczniki na regularny cykl płukania.