Ukrywa zmarszczki i odmładza: styliści nazwali idealną fryzurę w wieku 40+

Współczesne kobiety coraz częściej nurtują pytania: Jaką fryzurę wybrać? Jaki kolor włosów mi odpowiada? Co mogę zrobić, żeby wyglądać młodziej? Te pytania stają się jeszcze bardziej aktualne po 40 latach – okresie, w którym włosy tracą swoją dawną elastyczność, objętość i siłę. Dziś odpowiemy na to pytanie i omówimy fryzurę, która doskonale radzi sobie z objętością i odmładza wizerunek każdej kobiety.

Czym jest amerykańska fryzura?

Amerykańska fryzura jest łatwa do rozpoznania. Jest podobna do kaskadowej fryzury na krótkie włosy, ale wygląda bardziej spektakularnie ze względu na objętość. Jego główną zaletą jest wszechstronność. Innymi słowy, pasuje do każdej kobiety, niezależnie od wieku, kształtu twarzy czy stanu skóry.

W przeciwieństwie do kaskadowej fryzury ma bardziej wyrazisty kontur, elegancko podkreśla owal twarzy i kończy się z tyłu zaburzonymi pasmami, co dodaje fryzurze szykownej nuty. Fryzura osiągnęła szczyt popularności w połowie lat 80-tych, ale dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi jest aktualna do dziś.

Amerykańskie fryzury

Fryzura jest łatwa do ułożenia, dobrze trzyma objętość i nie boi się wiatru ani kapelusza. Fryzura zawsze wygląda idealnie. Pasemka rosną równomiernie i zachowują symetrię nawet wtedy, gdy włosy rosną wystarczająco długo. Ale najlepiej byłoby je poprawiać co miesiąc.

Ponadto fryzura wygląda dobrze z różnymi rodzajami grzywki, zaczynając od prostej, a kończąc na asymetrycznej. Dlatego jeśli w pewnym momencie poczujesz potrzebę zmiany wyglądu, nie będziesz musiał całkowicie zmieniać swojej fryzury.

Amerykańska fryzura 2021

Taka fryzura odmładza kobiecą twarz, koryguje owal twarzy i dodaje jej wyrazu. Fryzura jest świeża, delikatna i kobieca. Nieprzypadkowo takie fryzury cieszą się popularnością wśród gwiazd filmowych, które zawsze muszą wyglądać perfekcyjnie, a jednocześnie mieć uniwersalny styl.

Jeśli marzysz o stylowej fryzurze, łatwej do ułożenia, odpowiedniej niezależnie od stroju i kontekstu – amerykańska fryzura jest tym, czego potrzebujesz.

Amerykańska fryzura dla kobiet 40 lat

Chociaż jest to krótka fryzura, amerykańska fryzura wygląda bardzo kobieco i delikatnie. To idealny wybór dla kobiet, które chcą ukryć swoją masywną szyję, dla kobiet, które mają cienkie włosy i chcą dodać objętości, ale także dla kobiet o gęstych lokach, które chcą, aby ich włosy były bardziej posłuszne. I oczywiście jest to idealne rozwiązanie dla pań 40+, które chcą odświeżyć swój wizerunek i pochwalić się wyrafinowaniem.

Czytaj także: Piękne, nietypowe i modne fryzury dla 50-letnich kobiet na 2021 rok