Ukrywa zmarszczki i odmładza: styliści nazwali idealną fryzurę w wieku 40+

W wieku 40 lat kobieta chce wyglądać młodo i pięknie. Ozdabianie swojego wizerunku, nadawanie mu świeżości, lekkości jest całkiem realne. Pomoże w tym dobrze dobrana fryzura odmładzająca. Najlepszą opcją do tych celów jest obszerna fryzura bobowa.

Fryzura bob – jak wygląda i komu pasuje?

Fryzura Bob jest idealna dla kobiet o cienkich i rzadkich włosach. Fryzura wygląda kobieco, stylowo i nowocześnie, może być zarówno gładka, jak i nieostrożna, zarówno z grzywką, jak i bez, i jest odpowiednia zarówno dla młodych kobiet, jak i starszych pań. Ponadto bob jest łatwa w stylizacji, nie wymaga częstych poprawek, wygląda naturalnie i młodzieńczo.

Istnieje wiele odmian tej fryzury, dlatego uważa się ją za uniwersalną. Boba można wykonać na średnich, krótkich włosach. Szczególnie popularna jest stopniowana fryzura, która daje niesamowitą objętość. Prawie każda struktura włosów skorzysta na tej fryzurze.

Warstwowy bob jest poszukiwany wśród kobiet w wieku dorosłym ze względu na jego oczywiste właściwości przeciwstarzeniowe. Ale często wybierają go również młode dziewczyny. Młodzieńcze fasony tej fryzury dodają pewności siebie dojrzałej damie, nie umniejszając przy tym elegancji.

Wielowarstwowość to technika, która dzięki tworzeniu pasm o różnej długości pozwala na uzyskanie objętości. Przejścia mogą być albo dość ostre, zauważalne, albo gładkie, ledwo dostrzegalne.

Prawidłowe grzywki wzmacniają efekt odmładzania, ukrywają defekty związane z wiekiem i odwracają uwagę od niedociągnięć. W dojrzałym wyglądzie wydłużone grzywki wyglądają najbardziej harmonijnie, zwłaszcza ukośne. Tutaj bardzo ważne jest, aby nie zapominać, że korzenie włosów w grzywce również powinny zostać podniesione.

Czytaj więcej: Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 nawyków, które pomogą kobietom zachować piękno