Trendy w manicure 2022: 7 najmodniejszych kształtów paznokci

W modnym manicure ważny jest nie tylko odcień  lakieru i design, ale także kształt. W 2022 roku modne są zarówno klasyczne kształty paznokci, jak i nowe rozwiązania. Musisz zacząć eksperymentować już teraz!

Paznokcie w kształcie szminki

Najbardziej popularny kształt paznokci 2022 roku przypomina… szminkę w sztyfcie. Projektanci mody wykorzystują ten ścięty kształt na pokazach, aby podkreślić wizerunek modelki. „Szminka” jako pierwsza została podchwycona i natychmiast pokochana przez amerykańskie kobiety, wypełniając sieci społecznościowe tym trendem. W Polsce spodobał się mniejszej ilości kobiet i tylko nieliczne zdecydowały się na taką formę. Jednak według dziewcząt „szminka” jest bardzo wygodna w życiu codziennym. To właśnie skos sprawia, że paznokieć ​​jest bardzo wygodny, dzięki czemu rogi nie wcinają się w dłoń podczas zginania palców. Co najlepsze, ta forma jest odpowiednia dla właścicieli wąskich paznokci i chudych palców.

Paznokcie pointe

Z nazwy łatwo się domyślić, że za podstawę przyjmuje się pointy noszone przez baleriny. Kształt idealny dla miłośniczek długich paznokci, które są gotowe na eksperymenty. Ze względu na to, że paznokcie nie są ostre na końcach, noszenie „pointe” jest dość wygodne. Udowodniono to w praktyce: dużo uwagi przywiązuje się do modnej stylizacji paznokci w tej formie, więc zapisz swoje pomysły i zapisz się do manicurzystki.

Paznokcie sztyletowe

Po długiej przerwie ta forma paznokci wraca do mody dopiero w 2022 roku. Teraz miłośnicy klasycznej formy paznokcia mogą spróbować czegoś nowego. Kształt sztyletu to mocno zwężony, spiczasty paznokieć. Ta forma jest uważana za delikatną. Sztylety wyglądają spektakularnie, zwłaszcza z nietypowym designem.

Paznokieć migdałowy

Jeśli ostre paznokcie powodują u Ciebie dyskomfort, radzimy spróbować tą formę paznokci, która jest obecnie w modzie. “Migdał” stał się już klasykiem w ciągu ostatnich kilku sezonów. Kształtem przypomina orzech migdałowy – owalny u dołu i lekko spiczasty u góry. Jest idealny dla każdej dziewczyny i dodaje wyrafinowania dłoniom.

Paznokcie owalne

Paznokcie owalne są również modne w 2022 roku. To one uważane są  za najbardziej wszechstronne i wygodne. Owal jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego naturalnego kształtu paznokcia, a naturalne piękno szybko zdobywają popularność latem 2022 roku. Kształt świetnie prezentuje się na paznokciach o różnej długości i na każdego rodzaju palcach.

Paznokcie okrągłe

Kolejny kształt paznokci, który pozostaje w modzie w 2022 roku. Okrągły kształt wygląda korzystnie na kobietach o miniaturowych dłoniach. Optycznie zwęża szeroką płytkę paznokcia, jakby wydłużając palce. Okrągły kształt jest trwały i jest idealny dla posiadaczy łamliwych, słabych paznokci.

Paznokcie kwadratowe

Jakie inne formy paznokci są teraz modne? Kwadrat, bo to praktyczny klasyk. Paznokcie w kształcie kwadratu mogą być używane na dowolnych dłoniach i łączone z każdym strojem: od codziennego po formalny. Eksperymentuj z odcieniami i wzornictwem: dzięki spokojnej formie ekstrawagancka biżuteria wygląda bardzo korzystnie.