Top 10: najważniejsze artykuły do ​​sprzątania w domowym. Sprawdź czy masz wszystko

Czy nam się to podoba, czy nie, cały czas musimy sprzątać dom. Chcemy, aby ten proces był szybszy, łatwiejszy i nie dawał nieprzyjemnych emocji, a do tego ważne są odpowiednie środki czyszczące i przedmioty. A więc najbardziej sprawdzone rzeczy, które zawsze powinny być pod ręką.

1. Ściereczki uniwersalne na rolce

Niezbędne, niezależnie od tego, czy jest to codzienne sprzątanie, czy ogólne sprzątanie. Nadaje się do wszystkich powierzchni, szybko wchłania wodę, doskonale usuwa kurz, nie pozostawia kłaczków i smug. Rolka wystarczy na cały miesiąc, nawet jeśli wyrzucisz serwetkę codziennie po użyciu. Jednak chusteczki są wielokrotnego użytku i można je łatwo spłukać pod bieżącą wodą.

Polecamy używać ich do codziennej pielęgnacji blatu kuchennego, kuchenki i stołu w jadalni, a także luster i szkła.

2. Uniwersalny produkt do wszystkich powierzchni

Jeśli potraktujesz powierzchnie specjalnym płynem czyszczącym, brud i tłuszcz są znacznie łatwiej szorowane, a ponadto takie produkty z reguły pielęgnują również powierzchnie. Nie wymaga również spłukiwania, wystarczy go nałożyć, a następnie przetrzeć czystą wilgotną ściereczką. Obecnie w sprzedaży jest wiele eko-produktów, które nadają się właśnie do tych celów i pozostawiają przyjemny lekki aromat.

Polecamy stosować go na uchwyty i drzwi lodówki, plamy na kafelkach na podłodze czy fartuchu kuchennym, do szybkiej konserwacji sprzętu AGD: czajników, tosterów, parapetów i kranów.

3. Szczoteczka do zębów

Jeśli nie chcesz używać starej szczoteczki do zębów, kup osobną specjalnie do czyszczenia. Niezastąpiony do czyszczenia trudno dostępnych miejsc: fug między płytkami, różnego rodzaju rusztów, odpływu w zlewie czy zabrudzeń na kuchence.

Zalecane użycie: Szczoteczka do zębów pomoże usunąć kurz i uporczywe zabrudzenia z drobnych przedmiotów dekoracyjnych: figurek, świeczników itp.

4. Gąbka melaminowa

jest potrzebna przede wszystkim tym, którzy malowali ściany w swoich domach. Usuwa ciemne smugi pozostawione często przez odkurzacz lub luźne meble, ślady po ołówku i markerach oraz wszelkie przypadkowe rozpryski. Nie daj się ponieść emocjom i nie pocieraj powierzchni na siłę, ponieważ farba na ścianie może blaknąć i stać się biaława. Jeśli pocierasz go delikatnymi, lekkimi ruchami, nic się nie stanie, ale nie pozostanie brud.

Polecamy używać go do pielęgnacji sprzętu AGD, plastikowych parapetów, a także do trampek i trampek z białą gumową podeszwą. Wszystko staje się czyste i białe.

5. Mop z gumowym wiązaniem

Teraz w sprzedaży jest tak wiele opcji dla mopów z wszelkiego rodzaju nasadkami, mechanizmami obrotowymi i wymiennymi nakładkami. Wszystkie na początku są dobre, ale z czasem się brudzą, prędzej czy później zaczynają nieprzyjemnie pachnieć i tylko rozprowadzają brud na podłodze.

Zalecamy użycie: najprostszą i najbardziej niezawodną opcją jest zwykły żelazny kij z poprzeczną dyszą. W przypadku większego mieszkania wybierz szerszą dyszę, aby obejmowała większą powierzchnię. Jednocześnie jakość wcale nie cierpi.

6. Soda i ocet

Dzięki tej kombinacji możesz wyczyścić kuchenkę, mikrofalówkę, pralkę, zlew, rozdrabniacz, lodówkę, kafelki, łazienkę, muszlę klozetową, kosz na śmieci, dywany, szczoteczki do zębów, tapety, materace, buty sportowe i wiele innych.

7. Butelka z rozpylaczem

Przyda się właśnie w celu szybkiego przygotowania w domu zamiennika na specjalny środek czyszczący. Chcesz umyć okna lub lustra? Rozcieńczyć ocet wodą w butelce. Szukasz uniwersalnego środka do czyszczenia dywanów lub tapicerki? Dodaj kilka kropli mydła do naczyń do butelki z wodą.

8. Coś ostrego

Może to być nóż do krojenia chleba lub prosty nóż do serwowania, a nawet dowolna plastikowa karta, na przykład stara karta rabatowa ze sklepu. Po co? Plastelinę, zaschnięte plamy tłuszczu, gumę do żucia, krople farby i wszelkie inne przylegające zabrudzenia można po prostu zetrzeć ostrym przedmiotem. Tylko ostrożnie, uważając, aby nie zarysować powierzchni.

Zalecamy stosowanie skrobaka do płyt szklano-ceramicznych z wymiennymi ostrzami. Szybko usuwa wszelkie przylegające pozostałości, nie pozostawiając żadnych zarysowań.

9. Lateksowe rękawiczki

Oprócz ochrony rąk podczas sprzątania, są wygodne do wycierania tapicerki mebli tapicerowanych z kurzu lub sierści zwierzęcej. Aby to zrobić, ręce w rękawiczkach wystarczy zwilżyć wodą.

10. Plastikowa torba

Żadne sprzątanie nie jest kompletne bez śmieci. Zacznij od tego: zbierz wszystkie kawałki papieru, opakowania po cukierkach, puste butelki, suche liście z roślin domowych, jednym słowem, wrzuć wszystko, co trzeba wrzucić do torby i odłóż na bok. Najprawdopodobniej pod koniec twojej pracy będzie co najmniej w połowie pełna.

Czytaj więcej: 7 błędów: Jak nie posprzątać domu?

Leave a Reply