Top 10 najdroższych rozwodów w historii!

Rozwód rzadko ma sens ekonomiczny na dowolnym poziomie dochodów, ale jak powiedział kiedyś Woody Allen: „Serce chce tego, czego chce”. Oto lista 10 najdroższych rozwodów w historii!

10. Craig i Wendy McCaw, 460 milionów dolarów

Craig McCaw, założyciel McCaw Cellular, jeden z pionierów telefonii komórkowej, poznał swoją przyszłą żonę podczas studiów. W 1974 ożenił się z Wendy Petrak, a 24 lata później para rozwiodła się. Po rozwodzie Wendy otrzymała niezłą sumę, która natychmiast zmieniła ją w jedną z najbogatszych kobiet na świecie.

9. Dmitry i Elena Rybolovlev: 604 milionów dolarów

Jak byś się czuł, gdybyś wiedział, że jesteś winien swojej byłej żonie 604 miliony dolarów? A co by było, gdyby sąd wcześniej orzekł, że jesteś winien swojej żonie 4,5 miliarda dolarów?

Tak stało się z rosyjskim miliarderem Dmitrijem Rybołowlewem i jego wybranką Eleną. Rozwód był skandaliczny, a walka o pieniądze trwała od 2008 do 2015 roku. Ostatecznie Elena skończyła „tylko” z 604 milionami dolarów i dwoma kurortami w Szwajcarii.

8. Adnan i Soraya Khashoggi, 874 milionów dolarów

Przez prawie dwie dekady saudyjski miliarder przedsiębiorca i handlarz bronią Adnan Khashoggi był rekordzistą najdroższej ugody rozwodowej w historii. Adnan poślubił 20-letnią Sorayę Khashoggi w 1961 roku. Para złożyła pozew o rozwód w 1974 roku. Soraya pozwała swojego byłego męża do 1979 roku o ugodę pieniężną, szacowaną na 874 miliony dolarów.

7. Harold i Sue Ann Hamm: 1 miliard dolarów

Rozwód Hammsów w 2015 roku może nie był najbardziej kosztowną separacją na świecie, ale zawierał największy znany nam pojedynczy czek na ugodę. Harold, dyrektor ds. ropy i gazu z Oklahomy, wypisał w 2014 r. czek na 974,8 miliona dolarów swojej byłej żonie, aby sfinalizować postępowanie po ponad dwóch latach sądowych bitew. (Wraz z wymianą aktywów i innymi płatnościami całkowite koszty rozwodu wyniosły około 1 miliarda dolarów).

6. Steve Wynn i Elaine Pascal, 1 miliard dolarów

Steve Wynn, dyrektor generalny imperium kasynowego Wynn Resorts, ożenił się z Elaine Pascal w 1963 roku. Rozwiedli się w 1986 roku, ale ponownie pobrali się ponownie w 1991 roku, co ostatecznie doprowadziło do ich drugiego rozwodu w 2010 roku. Po rozwodzie Wynn stracił miliard dolarów.

5. Bernie i Slavica Ecclestone, 1,2 miliarda dolarów

Bernie Ecclestone, były kierowca, a dziś prezes i dyrektor generalny wyścigu Formuły 1 oraz Slavica Radic, była modelka Armani, rozwiedli się w 2008 roku, po 24 latach małżeństwa.

Rozwód nastąpił z inicjatywy miliardera, który będąc namiętnym fanem wyścigów samochodowych przyznał, że pasjonuje się pracą i nie może być dobrym mężem dla żony i dobrym ojcem dla dzieci. Mężczyzna nie zwlekał z procesem i zaoferował żonie część, na którą zasługiwał z prawnego punktu widzenia.

4. Rupert Murdoch i Anna Maria Torv, 1,7 miliarda dolarów

Po 32 latach małżeństwa i trójki dzieci, australijski biznesmen Rupert Murdoch rozwiódł się ze swoją drugą żoną i zapłacił jej 1,7 miliarda dolarów. Rupert Murdoch był żonaty 4 razy i to nie jedyny raz, kiedy jego nazwisko pojawia się na tej liście…

3. Rupert Murdoch i Wendi Deng, 1,8 miliarda dolarów

17 dni po rozwodzie z Anną w wieku 68 lat Rupert poślubił swoją kochankę, Wendi Deng, 30-letnią Chinkę z Uniwersytetu Yale. Po 13 latach małżeństwa Rupert i Wendi rozwiedli się, a miliarder zapłacił jej 1,8 miliarda dolarów. Nawiasem mówiąc, w 2016 roku Rupert Murdoch ożenił się ponownie, tym razem z Jerry Hall, 59-letnią aktorką.

2. Alec i Jocelyn Wildenstein, 3,8 miliarda dolarów

Alec Wildenstein, francuski biznesmen, poślubił Jocelyn Périsset w kwietniu 1978 roku i rozwiódł się 19 lat później. To był skandaliczny rozwód z wieloma brzydkimi rewelacjami. Sąd nakazał Alecowi Wildensteinowi płacenie żonie 2,5 miliarda dolarów i 100 milionów dolarów rocznie przez 13 lat.

1. Władimir Potanin i Natalia Potanina, 7 miliardów dolarów

Rozwód kosztował kontrowersyjnego rosyjskiego miliardera dokładnie 7 miliardów dolarów i jest uważany za jeden z najdroższych rozwodów w historii.

Bonus: Jeff Bezos i Mackenzie Scott, 25% akcji Amazon

Para poznała się w 1992 roku, a 2 lata później pobrali się. Po spokojnym i przejrzystym rozwodzie, po ponad 25 latach małżeństwa, Mackenzie otrzymała od swojego byłego męża 25% udziałów w Amazonie i natychmiast stała się jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Dziś akcje Mackenzie szacowane są na około 70 miliardów dolarów i nadal rosną.

Czytaj więcej: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump