To dlatego Twoje włosy są kruche i suche: 5 błędów w pielęgnacji włosów

Głębokie nawilżenie skóry to najlepszy sposób na zadbanie o jej piękno. Ale z włosami wszystko jest inne. Zawsze pamiętaj, że mokre włosy to słabe włosy. Aby nie pogarszać sytuacji i zachować zdrowe włosy, oto lista tego, czego nigdy nie należy robić z włosami po umyciu lub kąpieli.

1. Nie czekaj, aż twoje włosy wyschną

Znowu mokre włosy to słabe włosy. Im dłużej pozostaniesz z mokrymi włosami, tym będą słabsze. Dla takiego stanu eksperci wymyślili nawet specjalną nazwę – hydro-zmęczenie włosów. Jednak dość łatwo jest temu zapobiec.

Osusz mokrą głowę ręcznikiem i nie czekaj, aż włosy same wyschną. Eksperci również nie zalecają spania z mokrymi włosami: jeśli mokre włosy zaczną ocierać się o powierzchnię poduszki, nie mogą uniknąć uszkodzeń. Cóż, o perfekcyjnej stylizacji można tylko pomarzyć o poranku.

2. Nie czesz włosów, gdy są mokre

Włosy są czesane przed myciem, zaczynając od końcówek, a kończąc na cebulkach. Jeśli nie uczesz włosów przed myciem, kosmyki będą się plątać i będziesz musiała je ręcznie rozplątać. Co doprowadzi do uszkodzenia włosów.

Wybieraj również grzebienie o szerokich i miękkich zębach, wykonane z silikonu lub plastiku, ponieważ żelazo i drewno niszczą włosy. Dziś na półkach salonów kosmetycznych i sklepów specjalistycznych można znaleźć szeroką gamę odżywek, sprayów i innych produktów, które pomogą chronić strukturę włosów we włosach.

3. Nie wiązać mokrych włosów w koński ogon.

Kiedy twoje włosy są mokre, bardzo się rozciągają. Napięcie, jakie odczuwasz podczas wiązania ich w kucyk (zwłaszcza wysoki) powoduje duże obciążenie włosów, a jeśli robisz to często, bardzo szybko staną się łamliwe i niezdrowe.

Na wynos: Zawsze susz włosy przed związaniem ich w kucyk. Zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest spinka do gumka: miękki plastik lub miękka tkanina to najlepsza opcja.

4. Nie stylizuj, jeśli masz wilgotne włosy

Urządzenie do stylizacji mokrych włosów traktuje je gorącą powierzchnią, która może osiągnąć setki lub więcej stopni. W ten sposób po prostu doprowadzasz wodę we włosach prawie do wrzenia. Możesz sobie wyobrazić, jak to wpływa na włosy.

5. Nie używaj olejków przeciwsłonecznych

Uważaj na olejki, które zapewniają włosom ochronę termiczną. Niektóre oleje mają niski próg spalania. Oznacza to, że po podgrzaniu mogą powodować dodatkowe napięcie i utrudniać czesanie włosów. Aby osłabić ten efekt, należy je łączyć z odżywkami do włosów.

Czytaj więcej: Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 zasad dla eleganckich kobiet