Ten manicure odmieni Twoje życie!

Zdobienie paznokci od dawna zajmuje szczególne miejsce w życiu współczesnych kobiet: to świetny sposób na rozweselenie i nadanie swojemu wizerunkowi szczególnego stylu. Powiemy Ci, jak zamienić swój manicure w prawdziwy symbol szczęścia.

W okresie niestabilności życiowej traci się wsparcie, a te małe wysepki spokoju znikają. Aby organizm otrzymał zwykłą porcję hormonów szczęścia, staraj się szukać wsparcia nawet w najprostszych rzeczach, na przykład w manicure!

Każda wizyta w salonie to okazja do bycia sam na sam ze sobą. Dla wzmocnienia efektu podpowiemy Ci, jak wybrać prawdziwie magiczny wzór, który pomoże Ci przynieść szczęście i dodać energii.

Rola każdego palca na poziomie energetycznym

Zgodnie z prawami Feng Shui, nasze ręce mają różną energię: prawa ręka ją daje, lewa ręka ją otrzymuje. Podobnie jest z palcami: każdy z nich ma swoją rolę.

Kciuk na lewej ręce odpowiada za niepokój, na prawej – obiecuje sukces w karierze i biznesie.

Palec wskazujący odpowiada za uczucie strachu, a lewy za przejaw egoizmu.

Środkowy palec lewej ręki odpowiada za energię seksualną i zmysłowość. Energia palca prawej ręki jest w stanie rozwiązać problemy z nagromadzonymi problemami.

Palec serdeczny lewej ręki odpowiada za uczucie smutku, prawej za miłość i dobre samopoczucie w rodzinie.

Mały palec po lewej stronie odpowiada za przyciąganie pieniędzy, a po prawej za pokój.

Kolory

Kolory zawsze miały znaczenie symboliczne. W zależności od celu możesz zdecydować się na monochromatyczny manicure lub użyć jasnych kolorów, aby podkreślić niektóre palce.

Czerwień

Czerwień to klasyka w zdobieniu paznokci. Pasuje do każdej długości płytki paznokcia i idealnie wpasuje się w każdą stylizację. W Feng Shui kolor ten symbolizuje radość, zabawę i szczęście. Czerwony jest uważany za kolor działania i ma silny wpływ na ludzką energię.

Niebieski

Niebieski jest symbolem wody i żeńskiej zasady Yin. Jego „wzmacniacze” to odcienie zieleni, ziemi i metaliczne elementy. Niebieski doskonale uspokaja i wprowadza duszę w stan harmonii i równowagi.

Zielony

Zielony – symbol natury, ma pozytywny wpływ na układ nerwowy człowieka. Ten kolor jest w stanie przynieść równowagę i spokój w życiu. Jest to również pomocny dla osób cierpiących na niskie poczucie własnej wartości.

Fioletowy

Kolor ten łączy w sobie energie Yin i Yang – ucieleśnienie harmonii. Fiolet pozytywnie wpływa na myślenie człowieka, kieruje je na racjonalny tok myślenia, odsłania podświadomość i percepcję zmysłową. Lawendowy odcień tego koloru jest idealny dla kreatywnych osób.

Metaliczne kolory

Metaliczne kolory przyciągają szczęście i sprzyjają rozwojowi kariery. Szary może służyć jako alternatywa dla błyszczących kolorów, ale lepiej go unikać, jeśli masz skłonność do depresji i lęków.

Czarny

Mistrzowie Feng Shui nie radzą, aby nie używać tego koloru bez łączenia go z innymi. Ten klasyczny kolor – jako baza, może stać się prawdziwym wampirem energetycznym. Przy niższym stężeniu czerń chroni przed negatywnością i złymi życzeniami.

Projekty i pomysły

Aby znaleźć dla siebie najodpowiedniejszy projekt, który nie tylko będzie cieszył oko, ale także nakarmi Twoją energią, musisz znać swój żywioł. Algorytm jest prosty: wybierz żądaną pozycję na podstawie ostatniej cyfry swojego roku urodzenia:

0 i 1 – metal;

2 i 3 – woda;

4 i 5 – drzewo;

6 i 7 – ogień;

8 i 9 – ziemia.

Aby przyciągnąć szczęście i zwiększyć przepływ energii, zwróć uwagę na następujące elementy projektu:

Metal jest bliski geometrycznym wzorom i abstrakcyjnym kompozycjom. Pomoże ci przywrócić spokój i harmonię do twojego życia.

W przypadku wody oczywiście odpowiedni jest motyw morski. Wybór jest szeroki – od muszli po perły. Takie elementy pozwolą Ci odzyskać kontakt ze sobą i swoją naturą.

Drzewo, podobnie jak woda, wymaga bliskich obiektów. Przyjrzyj się bliżej florze i faunie – zainspirują Cię jasne motyle lub kochające wolność ptaki.

Paznokcie pełne promieni i pasków nadają się do ognia – pomogą uporządkować informacje i skierować energię we właściwym kierunku.

Tekstury piasku lub metali są doskonałe dla ziemi i pomogą przywrócić równowagę energetyczną.