Te rzeczy można prać w pralce, ale nie każdy o tym wie!

Pranie to znane zajęcie dla każdej osoby. Jednak wkładając dany przedmiot do pralki, może pojawić się wątpliwość, czy zostanie uszkodzony.

Nie każda gospodyni domowa wie, że pralka może pomóc w praniu znacznie bardziej, niż wszystkim się wydawało. Na przykład w pralce możesz wyczyścić następujące rzeczy.

1. Dywanik łazienkowy

Przez większość czasu dywanik brzydko pachnie. A zapach rozchodzi się po całej łazience. Dlatego matę należy regularnie prać. I nie bój się prać w pralce. To samo dotyczy zasłony prysznicowej. Oba elementy są wykonane z trwałych włókien i nie ulegają uszkodzeniu w pralce.

2. Zabawki

Zabawki zwykle przechowują w środku dużą ilość kurzu i szkodliwych mikroorganizmów. Aby pozbyć się kurzu, roztoczy i bakterii, zabawki wkłada się do torebki, a torebkę do zamrażarki (w celu zniszczenia mikroorganizmów). I dopiero wtedy wkłada się je do samochodu na delikatny program prania.

3. Buty z tkaniny

Przed praniem butów oceń materiał, z którego są wykonane. Jeżeli buty są wykonane z zamszu, mają naklejki lub inne wklejone elementy, najlepiej wyczyścić je ręcznie, gdyż elementy te mogą ulec uszkodzeniu. A jeśli są wykonane z płótna lub materiałów syntetycznych, buty wytrzymają dziesiątki prań.

4. Dywaniki samochodowe

Wilgoć, błoto, brud, kurz, śnieg, okruchy – to tylko niektóre z problemów, z jakimi się borykają. Są sztywne i łatwe do prania nawet ręcznie, ale jeśli myjesz je rzadko i nie są bardzo brudne, można je wyczyścić nawet w pralce na cyklu zimnej wody.

5. Tekstylne torby na zakupy

Kwestia zanieczyszczenia jest jednym z najczęściej dyskutowanych na świecie, a bycie przyjaznym dla środowiska nie jest już pretensjonalnym stylem życia, ale koniecznością. Bycie przyjaznym dla środowiska oznacza poszanowanie środowiska. Na zakupy używaj płóciennych toreb, a gdy się zabrudzą, wyczyść je w pralce.