Te fryzury tylko postarzają: 4 modele, z których musisz zrezygnować po 45 roku życia!

Dzięki fryzurze kobieta koryguje owal twarzy i może ukryć szerokie kości policzkowe. Istnieją jednak fryzury, które nie są odpowiednie dla kobiet po 45 roku życia. W tym artykule rozważymy opcje, które tylko postarzają kobietę i nie są zalecane do eksperymentowania z nimi.

Super krótkie fryzury

Opcja „chłopięca” to jeden z głównych trendów ostatnich lat dla młodych dziewcząt. Jeśli jednak kobieta po 40 roku życia zdecydowała się na eksperyment, nie powinna poprzestawać na krótkiej fryzurze. Zwłaszcza jeśli chcesz dodać jasny makijaż lub nosić różne akcesoria. Taka fryzura wyraźnie dodaje wieku. 

Jeśli chcesz mieć krótkie włosy, lepiej zwrócić uwagę na fryzurę pixie. Masz wiele możliwości stworzenia odpowiedniego stylu.

Bardzo długie włosy

Drugą opcją, która nie jest odpowiednia dla kobiet powyżej 45 roku życia, są bardzo długie włosy. Z reguły panie, które noszą takie fryzury po 45 roku życia, dla wielu wyglądają jak czarownice. Aby osiągnąć złoty środek, możesz zdecydować się na długość nie dłuższą niż do łopatek. Jeśli luźne włosy znajdują się poniżej ramion, gwarantowany jest wygląd ,,czarownicy”.

Lata 80

Moda na taką fryzurę utrzymała się w latach 80., a teraz kobiety z bobem w formie „kapelusza” wyglądają tak, jakby znów chciały wrócić do okresu dojrzewania. Jeśli oczywiście kobieta po 45 roku życia ma tendencję do eksperymentowania w kwestii pielęgnacji, a nawet jej domowa garderoba ma wiele stylowych rozwiązań, to można z taką fryzurą poeksperymentować.

Jeśli jednak nie chcesz robić stylizacji, makijażu na co dzień i zachować ścisły styl w ubraniach, to ten rodzaj fryzury się nie sprawdzi. Lepiej wybrać fryzurę, która nie dodaje kilku lat do twojego wieku.

Chaotyczny kok

Ta fryzura od dawna jest głównym trendem w modzie dla dziewcząt i kobiet. „Kok” na wierzchu był szczególnie popularny wśród ponad 50 modelek. Teraz ta fryzura będzie dobrze wyglądać tylko na kobietach uczestniczących w imprezach tematycznych. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!