Te akcesoria nie są odpowiednie dla kobiet powyżej 40 roku życia!

W tym artykule ponownie zajmiemy się kontrowersyjnym tematem związanym ze starzeniem się. To bolesne, musimy przyznać, z punktu widzenia świata mody. Ale nie możemy się nie zgodzić, że nikt nie może ci niczego zabronić! Ale warto przeanalizować niektóre aspekty, które wpływają na Twój wizerunek w pewnym wieku. To właśnie zrobimy w tym artykule.

Jeśli podążasz za radami modowych ekspertów i aktualizujesz swoją garderobę zgodnie z różnymi okresami życia (studia, praca, nowa praca, macierzyństwo) – to dobrze. Ale nawet najmodniejsze kobiety są czasami nieco zapominalskie. Na przykład, sprawdzając kolekcję butów lub odzieży wierzchniej w swojej garderobie, jeśli nadal pasuje i jest odpowiednia do wieku, w którym już jesteś, możesz pominąć półkę z akcesoriami. Ale te szczegóły mogą zepsuć cały Twój wygląd!

I tak, często zdarza się, że biżuteria, którą nosiłaś 15 lat temu, po prostu nie pasuje do dzisiejszego wyglądu. Lub, powiedzmy, ulubionej eleganckiej chusty po prostu nie będzie już można łączyć z codziennymi ubraniami, które systematycznie zmieniałaś przez ostatnie kilka lat. Ogólnie rzecz biorąc, akcesoria w naszym asortymencie mogą mieć wiele powodów, by opuścić Twoją garderobę – przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych „zdrajców” na pierwszy rzut oka.

Biżuteria do kompletu

Czasy, kiedy torebka musiała pasować do koloru butów lub być połączona z szalikiem, już dawno minęły. I nawet jeśli uważasz się za wyznawcę starej szkoły, nadal szczerze radzimy porzucić ten stereotyp. Tym bardziej jeśli chodzi o komplety biżuterii typu “naszyjnik – kolczyki – bransoletka” – i to wszystkie o identycznym wzornictwie.

Wręcz przeciwnie, teraz w modzie są biżuteryjne mieszanki różnych metali, kombinacje torebki i podstawowych butów.

Okulary z logo

Okulary z napisami „Chanel” czy „Dolce & Gabbana” to ewidentny dowód złego gustu. Tym samym akcesoriów tych muszą unikać również młodsze przedstawicielki płci pięknej. Musimy zrozumieć, że każdy szczegół jest ważny i może zepsuć cały strój.

Fałszywe torebki

Tak, wiemy, jak drogie mogą być czasem designerskie torby. Dodatkowo efektownym akcentem może stać się kopertówka lub inna torebka z dużym logo (patrz poprzedni punkt). Aby więc uniknąć niepowodzeń, wybieramy godne dodatki ze średniego segmentu: wystarczy wybrać skórzaną torbę w neutralnych odcieniach, aby wyglądała „drogo” i jednocześnie stylowo.

Akcesoria bez kształtu

Jednym z takich akcesoriów jest szalik z lat 2000. Kiedyś takie dodatki były w modzie. Ale teraz torebki, naszyjniki, ozdoby do włosów i wszystkie detale, pozbawione tekstury i objętości, tylko zepsują wygląd. A strój będzie wyglądał znacznie tańszy, zwłaszcza ten katastrofalny efekt będzie widoczny po czterdziestym roku życia, kiedy status i garderoba nie tolerują zaniedbań.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!