Te 4 modele spodni nie powinny znajdować w damskiej garderobie po 40 roku życia: jaki jest tego powód?

Na początek należy wyjaśnić, że to nie wiek decyduje o wyglądzie kobiety, nie pesel w dowodzie, ale cechy sylwetki, które stają się typowe dla pewnych okresów życia. Tak więc u każdej kobiety cechy te pojawiają się w wieku około 40 lat.

Dlatego lepiej od razu porzucić uprzedzenia dotyczące liczb i zająć się magią stylu.

Znawcy mody często radzą nam, abyśmy po każdych urodzinach radykalnie zmienili garderobę. Nie dlatego, że w pewnym wieku coś wydaje ci się zabronione – w żadnym wypadku! Po prostu preferencje, status społeczny i sylwetka zmieniają się wraz z wiekiem, co oznacza, że ​​chcesz czegoś innego od ubrań. Powiedzmy, że nie frywolne i odważne trendy, jak w wieku 20 lat, ale bardziej eleganckie kształty i materiały. 

Obecność prawdziwie funkcjonalnego podkładu jest niezbędna rzeczą dla kobiet po 40 roku życia! Proporcje są już ukształtowane i muszą być zharmonizowane ze spodniami, bluzkami i innymi elementami garderoby odpowiadającymi sylwetce. Po prostu nie ma czasu na wybranie ubrań na jeden dzień tylko na specjalną okazję. Niektóre materiały wyglądają niechlujnie na kobiecie i nie powinny znajdować się w jej garderobie.

W tym artykule porozmawiamy o spodniach i o tym, jakich modeli należy unikać po czterdziestce.

Kuloty i Capri

Przycięte spodnie są potencjalnym problemem dla każdej figury w ogóle. Nawet jeśli jesteś posiadaczką modelowych nóg, kuloty i capri optycznie je „obcinają”. Nawet Heidi Klum nie jest kojarzona z takimi spodniami, mimo swoich pięknych nóg.

Dzwony

Mowa o bardzo specyficznym typie rozkloszowanych spodni – modelach „kowbojskich” z szerszym krojem u dołu, które idealnie układają się w okolicach bioder. Taka konstrukcja jednocześnie skupia uwagę na biodrach i sprawia, że ​​strój jest nieestetyczny. Jeśli więc mając 20 lat założysz crop top i będziesz udawała, że właśnie obudziłaś się w nastroju „Dzikiego Zachodu”, to po 40 roku życia trudno będzie zintegrować taki element garderoby ze swoją sylwetką. 

Spodnie na gumce

„Co jest nie tak z rozciągliwymi spodniami”, pytasz. “Są takie wygodne!” Owszem, są bardzo wygodne, ale jednocześnie „nieprzyjazne” innym rzeczom – czyli trudne do dopasowania. Będziesz musiała stale zaciskać talię, aby gumka nie była widoczna, a jeśli odkryjesz ten obszar, strój może zmienić się diametralnie. Sportowe elementy (a gumka konkretnie do nich nawiązuje) wymagają odpowiedniego ubioru, a przy casualowej garderobie te spodnie nie starczą na długo.

Bodycon

Bodycony to obcisłe spodnie, które mogą wyglądać bardzo wulgarnie, jeśli są używane niewłaściwie. Aby tego uniknąć, wystarczy zadbać o to, aby w nowych spodniach można było swobodnie siedzieć, chodzić, wsiadać do samochodu – generalnie wykonywać wszystkie codzienne czynności bez ryzyka podarcia nowej rzeczy. W przeciwnym razie rozciągnięta tkanina po pierwsze podkreśli niedoskonałości figury, a po drugie najprawdopodobniej doda brzydkiego, wulgarnego akcentu. Postępuj zgodnie z tym szczegółem!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!