Tak wyglądali fashionistki lat 70. 15 zdjęć z naszej młodości

Jeśli ktoś myśli, że 40-50 lat temu polskie dziewczyny i kobiety wyglądały nudno i monotonnie, to bardzo się myli.

Byłam wtedy dziewczynką i z dziecięcą zazdrością patrzyłam na fryzury i stroje starszych koleżanek. Oni chcieli wyglądać jak piosenkarze, a ja chciałem być taki jak oni.

Dziewczyny eksperymentowały ze swoimi włosami, robiąc loki, ogony, fale, warkocze itp. W pogoni za pięknem wszystkie środki były dobre: ​​woda z cukrem zamiast lakieru do paznokci, piwo zamiast lakieru do włosów, lokówki.

Dziewczyny z tamtych czasów były takie same jak dzisiaj – szykowne, rozmarzone i pełne życia. Dziewczyny interesowały się chłopcami, chłopcy dziewczynami, a wszystko, co się wokół nich działo, miało mniejsze znaczenie.

Nawet zwykłe warkocze na dziewczynach wyglądały stylowo.

Dziewczyny nie malowały się zbyt mocno. Kosmetyków nie mieli, ale też ich nie potrzebowali, bo wyróżniało je szlachetne i naturalne piękno. Wszystkie dziewczyny marzyły o założeniu czarnego płaszcza z wysokim kołnierzem. Ta część garderoby wyglądała tajemniczo i atrakcyjnie.

Był też styl marynistyczny, z marynarskimi kołnierzami. Ale miał też czysty i autentyczny urok, którego brakuje współczesnym ubraniom. A jakie były kiedyś fryzury!

Nie zapominajmy o sukience w groszki – małe, duże, średnie w groszki, białe na czarnym, czarne na białym, czasem czerwone. To był prawdziwy symbol kobiecości.

Innym bardzo popularnym stylem była biała bluzka z wysokim dekoltem w połączeniu z kombinezonem z ciemnego, grubego materiału.

Marynarka. Co roku coś się w nim zmieniało: długość, kształt kołnierzyka, objętość…

Każda kobieta stworzyła swój styl ze wszystkiego, co miała pod ręką i każdy wyglądał inaczej.

Słodkie, młode, dziarskie, zakochane fashionistki lat 70. … Gdzie teraz jesteś?

Kobiety miały szlachetną, czystą, autentyczną urodę, piękno, które mają również dzisiejsze kobiety, ale które zaginęło gdzieś pod warstwami makijażu i pompatycznych ubrań.

Całym sercem chcę wierzyć, że Twoje oczy wciąż błyszczą tak żywo i intensywnie, jak świeciły 50 lat temu.

Czytaj więcej: Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć? Poznaj tajemnice kociej psychologii.