Tajemnicze przesądy związane z lustrami: co zrobić, jeśli dostałaś je w prezencie?

Jeśli jesteś osobą przesądną, to pewnie zastanawiasz się, czy wolno dawać lustro innym ludziom i co zrobić, jeśli przedmiot ten został podarowany w prezencie. I w ogóle, dlaczego widzimy tak szczególny stosunek do lustra i co ten przedmiot skrywa? Dzisiaj opowiemy o wszystkich znakach związanych z prezentami w postaci luster i dowiemy się, czy nadal warto je dawać, czy nie.

Lustro jako prezent

Lusterko kieszonkowe czy lusterko do domu – to przedmioty, które mogą być wspaniałym prezentem dla kobiety na każdą okazję. Ale jest „ale”. Jeśli ktoś w domu umrze, zwykle zakrywa się lustra ciemną szmatką, jeśli lustro pęknie w domu, nieszczęście spadnie na jego mieszkańców. A jeśli ktoś zobaczy swoje odbicie w rozbitym lustrze, czeka go siedem lat niepowodzeń. Z lustrami wiąże się duża liczba znaków i przesądów, co czasami daje do myślenia nawet tym, którzy wcześniej w nie nie wierzyli.

Dlaczego nie warto dawać lustra w prezencie?

Lustro jest uważane za specjalny przedmiot, ponieważ duchy mogą przez nie wejść. Wydaje się pochłaniać energię osoby, która go używa. Podczas pochówku zakrywa się go z tego samego powodu – aby dusza zmarłego nie osiadła w nim na zawsze. Z tego wszystkiego wynika, że ​​jeśli dasz to w prezencie, to najprawdopodobniej energia innej osoby przeminie wraz z nim. Ponadto uważa się, że podarowanie lustra w prezencie jest znakiem zapowiadającym kłótnie i separację.

Uwaga! Jeśli śpisz przed lustrem, stopniowo będzie ono pochłaniać Twoją energię życiową. Nie możesz też podziwiać swojego odbicia w środku nocy, ponieważ powierzchnia lustra w nocy staje się portalem dla nieczystych sił.

Istnieją szczególnie niebezpieczne lustra

Jeśli nowe lustro ze sklepu nadal można uznać za prezent, to niektóre lustra są absolutnie przeciwwskazane, aby komukolwiek dawać. Należą do nich takie, które:

– znajdowały się w pomieszczeniu, w którym popełniono przestępstwo lub inne zabójstwo;
– wisi w domu, w którym wybuchł pożar;
– służyło do wykonywania magicznych rytuałów;
– przekazywane z rąk do rąk (antyki) przez wiele lat.

Takie rzeczy przechowują szczególną, bardzo złą energię. A oddając je innej osobie, możesz nieświadomie ją skrzywdzić. Tej energii nie da się usunąć żadnym rytuałem, pozostanie tam na zawsze.

Komu nigdy nie powinnaś dawać lustra w prezencie

– Nowożeńcom. Taki prezent może być przyczyną kłótni i nieporozumień, a także doprowadzić do rozwodu.
— Młodym kobietom. Lustro podarowane młodej kobiecie odbierze jej urodę i spowoduje samotność w przyszłości.
– W urodziny. Życie takiej osoby będzie pełne niepowodzeń i ulegnie znacznemu skróceniu.

Ponadto luster nie należy dawać nastolatkom. W tym wieku dopiero kształtuje się ich psychika i światopogląd. Dlatego taki niewinny prezent może mieć negatywny wpływ na wybór przyszłej drogi życiowej.

Komu możesz podarować lustro?

Uważa się, że tylko najbliżsi ludzie – dzieci lub rodzice – mogą przyjąć taki prezent, ponieważ wiedzą, że nie chcesz ich skrzywdzić. Ponadto odbiorca nie powinien być przesądny. Ponadto może zaistnieć sytuacja, w której osoba sama prosi o oddanie mu lustra lub sugeruje. W takim przypadku na pewno z przyjemnością przyjmie twój prezent.

Jak prawidłowo podarować lustro w prezencie?

Jeśli lustro jest twoją jedyną opcją na prezent dla ukochanej osoby, musisz zrobić to dobrze. Przestrzegając kilku zasad, zminimalizujesz szkody. Oto te zasady:

1. Kupuj tylko nowe przedmioty. Ponadto wskazane jest zabranie lustra, które było w magazynie, a nie było go w samym sklepie, ponieważ wiele osób już na to drugie spojrzało.

2. Dawaj tylko ludziom, którzy nie są przesądni. Jeśli wiesz, że dana osoba wierzy w większość znaków, na pewno nie doceni twojego prezentu.

3. Lustro musi znajdować się w ramie.

4. Nie wykorzystuj prezentu przeznaczonego dla innej osoby. Lustro musi być starannie zapakowane i przedstawione w tej formie.

5. Powierzchnia lustra musi być nowa i nietknięta.

Co zrobić, jeśli dostałaś lustro w prezencie?

Odpowiednio przeprowadzony rytuał czyszczenia lustra może sprawić, że będzie ono bezpieczne. Jeśli masz wątpliwości, czy dawca miał dobre intencje, wykonaj następujące czynności:

1. Przytrzymaj lustro pod bieżącą wodą przez kilka minut.

2. Owiń je szczelnie czarną szmatką.

3. Umieścić w pudełku, posyp solą i odstaw na 3 dni w miejscu niedostępnym dla innych osób.

Po tym możesz go używać z pewnością.

Aby ofiarowane lustro nie zaszkodziło ci w żaden sposób, oszukaj siły nieczyste. Daj darczyńcy trochę monet, a wtedy okaże się, że kupiłaś tę rzecz, ale nie dostałaś jej w prezencie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!