Tajemnice psychologiczne: Co mówi o tobie twój głos? Jakie sekrety zdradza o tobie głos

Co twój głos może powiedzieć o tobie? Oto 10 cech, które można określić za pomocą głosu.

Często, gdy chcesz zrobić dobre wrażenie na kimś, skupiasz się na tym, co mówisz, prawda? Przygotowujesz sobie dobrą mowę, starasz się o niczym nie zapomnieć, ale w rzeczywistości twój głos i intonacja również odgrywają dużą rolę. Jesteśmy w stanie dużo powiedzieć o kimś słuchając jego głosu. Jak to jest? Obejrzyj ten film do końca, a pomożemy Ci zrozumieć, co twój głos sygnalizuje, jego tonację i tempo mowy. Oto, co możesz zrozumieć ze sposobu, w jaki mówisz:

Jaki jesteś społeczny.

Mówiąc wprost, jesteś introwertykiem lub ekstrawertykiem. Ekstrawertycy zwykle mówią głośno, szybko i wyraźnie, podczas gdy introwertycy mówią powoli i spokojnie. Jeśli jesteś najgłośniejszą osobą w zabawie, zdecydowanie jesteś ekstrawertykiem, który przyciąga całą uwagę, a jeśli w zasadzie nie lubisz takich imprez, jesteś introwertykiem.

Twoja niezawodność.

Jedno z twoich słów wystarczy, aby wszyscy wokół zrozumieli, czy można Tobie zaufać, czy nie. W pewnym doświadczeniu badani słuchali różnych głosów osób, które wymawiały słowo „cześć”. Kobiety odpowiedziały, że mężczyźni, którzy przywitają się niskim głosem, brzmią bardziej niezawodnie. Ale mężczyźni powiedzieli, że ufają większej ilości kobiet z wysokim głosem. Czy kiedykolwiek zwróciłaś na to uwagę?

Głos może powiedzieć o twoim wzroście.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale ludzie, którzy słuchają cię z zamkniętymi oczami, mogą powiedzieć, ile masz wzrostu. Wysocy ludzie z reguły mają głęboki głos, podczas gdy niewysocy mają wyższy głos. Jest to charakterystyczne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Płodność kobiety.

Podczas owulacji kobiecy głos mimowolnie staje się wyższy. W czasach prehistorycznych mężczyźni w ten sposób rozumieli, czy kobiety są gotowe do poczęcia, czy nie. Co więcej, badania wykazały, że głos kobiety staje się wyższy, gdy rozmawia z kimś, kogo lubi.

Głos pokazuje, jak muskularny jest mężczyzna.

Ostatnie badania wykazały, że mężczyźni z bicepsami mają głębszy i niższy głos. I to znów odnosi się do okresu prehistorycznego. Kobiety wybierając dla siebie partnera, szukały mężczyzn o niskim głosie, który świadczył o jego sile. Kobieta wiedziała, że ​​mężczyzna silny będzie w stanie chronić i wyżywić rodzinę, ponieważ był doskonałym myśliwym.

Pokazuje poziom Twojego profesjonalizmu.

Czy słyszałaś o szczytowej intonacji? Być może nie znałaś tego terminu, ale dokładnie wiesz, co mam na myśli. Upspeak to trend, który pojawił się w Ameryce Północnej, gdy podczas rozmowy wymawia się koniec zdania ze zwiększoną intonacją. W ten sposób zdanie narracyjne staje się pytające. Ludzie, którzy mówią w ten sposób, wydają się mniej pewni siebie i profesjonalni.

Wykazuje dobroć i empatię.

Pamiętasz, jak matka lub babcia rozmawiają z dzieckiem, jak opowiadają mu bajkę, a on zasypia? Oczywiste jest, że ciepły, spokojny i przyjemny głos mówi o życzliwości i umiejętności rozumienia innych. Podczas gdy zimny, szorstki, silny głos mówi, że taki głos nie ma nic wspólnego z miłą osobą. Myślę, że to zauważyłaś, prawda?

Poziom stresu.

Kiedy się denerwujesz, twoje struny głosowe są maksymalnie rozciągnięte, więc głos staje się ochrypły i nierówny, zaczynasz się jąkać przy każdym słowie, a mowa staje się niespójna. Wskazuje to na wysoki poziom stresu, przez który przechodzisz.

Pewność siebie.

Pewna siebie osoba mówi powoli, przekonująco, spokojnie, bez specjalnych manipulacji intonacją. Ludzie postrzegają to jako silną osobowość, osobę pewną siebie.

Głos pokazuje Twój poziom kreatywności.

Kreatywni ludzie z reguły niewiele mówią. Analizują i myślą o tym, co mogą stworzyć. Ale kiedy mówią, miło ich słuchać. Mają bogate słownictwo i szczególną ekspresję.

 

Leave a Reply