Ta prosta sztuczka sprawi, że pelargonia będzie kwitnąć nieprzerwanie

CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O GERANIUM.

W epoce wiktoriańskiej pachnące geranium były rozmieszczane w całym domu, więc kiedy rąbek długich sukien dotykał roślin, zapach rozprzestrzeniał się po pokoju. Ale to tylko jedna z zalet geranium w naszym życiu. Z kwiatów, które stosujemy na problemy zdrowotne, geranium zasługuje na bycie jednym z najpopularniejszych kwiatów na świecie.

A jeśli masz go już w domu, co chciałbyś najbardziej? Pewnie żeby cały czas kwitło. Jeśli tak, obejrzyj ten film do końca, a dowiesz się małej tajemnicy, która pozwoli kwitnąć geranium często i przez długi czas. Potrzebujesz tylko jednego nawozu.

Kwiaciarnie zalecają spryskiwanie geranium specjalnym nawozem, szczególnie w okresie kwitnienia. To rozwiązanie zawiera jeden główny składnik – olej rycynowy, dzięki czemu kwiaty są obfitsze i bardziej sprężyste.

Jak przygotować taki nawóz?

Wlej wodę do butelki z rozpylaczem, która odstała przez jedną noc w temperaturze pokojowej, i dodaj tam łyżeczkę oleju rycynowego. Zakręć i dokładnie wstrząśnij miksturą. Olej musi się wymieszać choć przez chwilę z wodę dlatego natychmiast po wstrząśnięciu musisz spryskać kwiat, aby go rozpylić na powierzchnię kwiatka.

Ale to nie wszystko, dla tego kwiatu jest jeszcze jeden nawóz: woda z jodem.

Rozpuść kroplę jodu w litrze wody i wlej 50 mililitrów wymieszanego płynu wzdłuż krawędzi doniczki, nie przesadzaj, inaczej możesz zaszkodzić korzeniom.

Po takim podlewaniu powinnaś zauważyć, że kwiaty zaczną częściej kwitnąć.

Powinnaś wiedzieć, że latem musisz nawozić geranium dwa razy w miesiącu, wiosną i jesienią 1 raz, a zimą nie dodawaj nawozów.

Ogólnie geranium preferuje miejsca słoneczne. Jeśli hodujesz go w pomieszczeniu, pamiętaj, że kwiat potrzebuje światła, naturalnego lub sztucznego. W XIX wieku te kwiaty zaczęły rosnąć w domach w świetle żarówki wynalezionej przez Edisona.

Pamiętaj, że latem uwielbiają przebywać na dworze. Po zmianie miejsca mogą być trochę zestresowane i wyglądać na chore, ale wkrótce wszystko wróci do normy. Na dworze geranium kwitnie fenomenalnie.

Możesz trzymać tę roślinę na zewnątrz, aż temperatura spadnie do +2 lub nawet -5 stopni. Pamiętaj jednak, że nie każdy gatunek geranium może wytrzymać zimno!

Jeśli w zimie nie masz wystarczającej ilości miejsca w domu, a w piwnicy masz temperaturą dodatnią, możesz z powodzeniem przechowywać doniczkę z geranium do początku wiosny.

Dlaczego te kwiaty powinny rosnąć w domu?

Mówią o geranium, że to prawdziwy talizman; chroni dom przed złymi ludźmi, kłótniami i nieporozumieniami. Aromat kwiatów zapobiega depresji i wzmacnia układ odpornościowy. Kwiat może zneutralizować negatywną energię, przyciąga miłość i jest idealnym prezentem dla ukochanej osoby.

W Polsce jest symbolem nadziei, ponadto jest jedną z niewielu roślin rosnących na terenach poprzemysłowych z zanieczyszczonym powietrzem, jest bardzo ceniony za przywracanie środowiska.

Liście geranium można stosować w leczeniu przeziębienia i bólów głowy.

Oczyszcza powietrze, a to dzięki zawartemu w nim olejkowi eterycznemu. Wykazano i udowodniono, że kwiat niszczy bakterie. Umieszczono kroplę wody na liściu geranium, w którym były miliony komórek gronkowca, wynik był niesamowity, wszystkie bakterie zginęły.

Leave a Reply