Szybko i wygodnie: 3 sekrety piękna, które powinna znać każda kobieta

Nie wszystkie kobiety mają dużo czasu na zadbanie o siebie, ale nie jest to powód, by odmawiać korzyści płynących z przemysłu kosmetycznego. Nawet jeśli masz tylko 10-15 minut, nadal możesz wyglądać niesamowicie, jeśli znasz i stosujesz te skuteczne hacki życiowe. Te końcówki są uniwersalne i nadają się dla kobiet w każdym wieku.

1. Masaż kostkami lodu

Zabieg ten polecany jest przez wiele kosmetologów, blogerek kosmetycznych, a nawet supermodelek. Wystarczy rano i wieczorem przetrzeć twarz po oczyszczeniu. Należy to robić delikatnie, miękkimi ruchami, bez uciskania skóry. Przesuń kostkę lodu w kółko, zaczynając od okolicy szczęki i przesuwając się w kierunku czoła. Ważne jest, aby wiedzieć, że w przypadku trądziku różowatego na tę procedurę należy uzyskać zgodę kosmetologa. W przeciwnym razie problem może się pogorszyć.

2. Suchy szampon

Między dwoma myciami włosy powinny być utrzymywane w przyzwoitym stanie. Nadmiar sebum dusi pory, powodując swędzenie I podrażnienie. Aby zwalczyć ten problem, potrzebujesz suchego szamponu. Jeśli rano znajdziesz brudne włosy, powinieneś rozwiązać problem suchym szamponem. Szampon oczyszcza skórę I przywraca charakterystyczną objętość czystym włosom. Po aplikacji odczekaj 5 minut I usuń ślady miękkim grzebieniem z rzadkimi zębami.

3. Białko na pory

Czasami w przepisie wymagane jest tylko żółtko z jajka, a białko pozostaje nieodebrane. Nie należy go wyrzucać, staraj się używać go do celów kosmetycznych. Na przykład białko zwęża pory. Białko ubić widelcem i dodać trochę mąki, wystarczy jedna szczypta. Wszystko razem ubić, wymieszać i nałożyć na oczyszczoną skórę. Przechowuj maskę przez 5-6 minut, a następnie dokładnie spłucz skórę, usuwając resztki maseczki. To narzędzie doskonale radzi sobie z napinaniem skóry, oczyszcza pory i je zwęża.