Sztuczki kosmetyczne, które każda inteligenta kobieta musi znać

Piękno jest względne i zależy od percepcji każdej z nas. Ale schludny wygląd to kwestia zasad. Nie możesz być piękna, dopóki jesteś zaniedbana. I odwrotnie. Możesz być mniej piękna, ale jeśli będziesz zadbana, spodobasz się wszystkim. Oto 9 trików kosmetycznych, które powinna znać każda zadbana kobieta.

Triki kosmetyczne dla kobiet

1. Jeśli chcesz, aby Twoje ubrania były miękkie i aksamitne, a do tego zawsze ładnie pachniały – do prania używaj szamponu dla dzieci. Substancja zmiękcza tkaninę i skutecznie usuwa zabrudzenia. Dzięki niej ubrania stają się miękkie, aksamitne i przyjemnie pachnące.

2. A jeśli chcesz mieć czyste i lśniące włosy, użyj suchego szamponu. Suchy szampon na skórze głowy odżywia włosy, ale gdy jest w nadmiarze, substancja zatyka pory, powodując swędzenie. Aby zwalczyć ten proces, będziesz potrzebować suchych szamponów. Oczyszczają włosy, dają uczucie świeżości i dodają objętości włosom.

3. Ocet chroni tkaniny przed blaknięciem. Nie potrzebujesz perwoll’u, aby zachować kolor swoich ubrań. Aby wzmocnić kolor, mocz ubrania w roztworze ciepłej wody z octem (1 do 15) na 20 minut, tuż przed praniem. A jeśli po praniu na ubraniach pojawiły się kłaczki, możesz się ich pozbyć nie tylko za pomocą wałka samoprzylepnego, ale także maszynki do golenia.

4. Jeśli chcesz, aby pierścionek nie zostawiał śladów na palcu, posmaruj biżuterię lakierem. Lakier chroni również biżuterię z metali szlachetnych przed uszkodzeniami i korozją. Aby zapobiec ich uszkodzeniu, pokryj wnętrze i zewnętrzną stronę pierścienia bezbarwnym lakierem.

5. Jeśli nie masz pod ręką żelazka, załóż koszulę, którą zamierzasz nosić, na wieszaku i zawieś ją na wieszaku w łazience podczas kąpieli pod prysznicem. Upewnij się, że kąpiel powoduje parę. Para zmiękczy zagniecenia na koszuli i nie będziesz musiała go ponownie prasować. A zanim będziesz gotowa do wyjścia na miasto, koszula wyschnie z powrotem do idealnie suchej.

6. Lakier do włosów ochroni pończochy przed uszkodzeniem i wyeliminuje ładunki elektrostatyczne z odzieży. Za jego pomocą można również usunąć ślady atramentu z tkaniny. Lakier do włosów zapewnia przyczepność butom, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie poślizgniesz się na parkiecie.

7. Jeśli Twoje buty są ciasne i chcesz, aby były wygodniejsze, napełnij worek wodą, włóż worek do butów i wsadź buty do zamrażarki. A jeśli stopa ślizga się w bucie, nałóż od wewnątrz łatkę na podeszwę, aby zwiększyć przyczepność i komfort.

8. Aby usunąć plamy potu z białej bluzki, przetnij cytrynę na pół, wyciśnij sok i wymieszaj sok z wodą w stosunku 1 do 1. W powstałej mieszaninie namocz gąbeczkę i nanieść roztwór na plamę. Pozostaw kwas na 10-15 minut, a następnie wyszoruj dotknięty obszar szczoteczką do zębów.

9. Jeśli twoje dżinsy są ciasne, nie spiesz się z ich wyrzuceniem. Dżinsy zawierają elastan i z czasem staną się luźniejsze. Więc jeśli twoje dżinsy są trochę ciasne w talii, wiedz, że za tydzień powinny być w porządku. A jeśli zamek w twoich dżinsach zacina się częściej niż zwykle, wystarczy przetrzeć go czubkiem ołówka, a zapięcie będzie się łatwiej przesuwać.