Światowa Organizacja Zdrowia zrobiła listę 10 najzdrowszych pokarmów dla diety minimalistycznej!

Często słyszymy ostrzeżenia o produktach, które są niezdrowe (np. smażone, konserwowane). Ale o zdrowej żywności wiemy tylko tyle, że to warzywa i owoce.

Jako minimaliście nie mogliśmy zignorować tematu prawidłowego odżywiania. Staraliśmy się wykluczyć z diety wszystkie szkodliwe pokarmy i dokładnie przestudiowaliśmy, które jedzenie jest najzdrowsze. Udowodniono, że nie wszystkie „właściwe pokarmy” mają korzystny wpływ na ludzki organizm.

Wiele osób od dzieciństwa ma alergię na produkty mleczne (nietolerancja laktozy, która nie znika z wiekiem, ale może objawiać się łagodnymi objawami niestrawności lub problemami skórnymi). Czerwone i pomarańczowe owoce i warzywa zawierają wiele substancji, które mogą powodować reakcję alergiczną lub nietolerancję w organizmie.

Owoce zawierają dużo glukozy i sacharozy, które podobnie jak cukier przyspieszają podział komórek organizmu, co oznacza, że ​​proces starzenia się organizmu jest również przyspieszany za każdym razem, gdy zjemy coś słodkiego, choćby owocowego. Zboża są wysokokaloryczne i są przetwarzane, zanim trafią na półki sklepowe…

Na tej podstawie doszliśmy do wniosku: nie ma produktów idealnych, wystarczy je spożywać w małych ilościach. Ale wśród przydatnych były specjalne produkty, które z dużym prawdopodobieństwem będą pasować większości ludzi jako podstawa diety:

Zielone warzywa

Prawie nie zawierają substancji alergizujących, dlatego często są zalecane do prawidłowego odżywiania.

 

Fioletowe owoce i warzywa

Ten kolor zawdzięcza specjalnym substancjom, które spowalniają starzenie się i stany zapalne w organizmie.

Niesłodkie owoce

Należą do nich: awokado, cytryny, limonki, żurawina, truskawki, maliny, zielone jabłka, niedojrzałe banany i kiwi.

Brązowy ryż

W naturze ryż występuje w postaci brązowej. Aby uczynić go takim, jakim go znamy, jest polerowany, w wyniku czego traci wszystkie swoje właściwości użytkowe.

Rośliny strączkowe

Fasola, groszek, soczewica, ciecierzyca – najczęściej można je spotkać.

Tłuste ryby i owoce morza

Na przykład łosoś, różowy łosoś, makrela, karp, śledź.

Orzechy

Nie więcej niż 30 gramów dziennie.

Grzyby

Aby żyć dłużej, jedz grzyby. Najlepiej kupować je w sklepach spożywczych, a nie od ludzi na ulicy.

Produkty mleczne

Tylko odtłuszczone.

Szartłat

Drobne ziarna zawierające aminokwas lizynę. Drugim produktem pod względem zawartości lizyny jest wątroba rekina. Wcześniej na ten przysmak polowali przedstawiciele szlachty, ponieważ wierzono, że lizyna wydłuża życie. A potem szarłat sprowadzono do nas z Ameryki Południowej. Przed gotowaniem szarłat należy namoczyć.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!