Superszybkie metody rozmrażania mięsa i ryb: sposoby, które musisz znać!

Jesteśmy pewni, że nawet najbardziej sprawnym szefom kuchni zdarzały się sytuacje, w których mięso musiało zostać bardzo szybko rozmrożone. Kiedy sprawy nie idą zgodnie z planem, jest kilka sposóbw, które musisz znać, aby szybko rozmrozić mięso.

Jak bardzo szybko rozmrozić mięso?

Jest wiele sposobów, aby zrobić to szybko. Niektóre są uważane za bardziej poprawne, a za niektóre możesz zostać skarcona. Bądź bardzo ostrożna z tymi metodami. Na przykład rybom wcale nie zaleca się szybkiego rozmrażania. Mięso straci swój pierwotny kształt, rozciągnie się i nigdy nie ugotuje tak, jak byś chciała. Ale dzisiaj przeczytajcie o sposobie, w jaki robią to ludzie w Korei.

Najpierw musisz zmierzyć półtora litra wody i podgrzać ją do 40 stopni. Termometr do wody nie jest konieczny, możesz też spróbować ręką. Temperatura powinna być nieco wyższa niż temperatura ciała. 

Wlej gorącą wodę do miski i dodaj tam 3 łyżki cukru, dobrze mieszając. Będziesz zaskoczona, ale cukier pomaga przyspieszyć proces rozmrażania. Spodoba ci się również to, że smak mięsa jest mocniejszy, dodając pikantne nuty.

Jak rozmrażać ryby?

Aby rozmrozić ryby, kroki są podobne. Różni się tylko składnikiem pomocniczym. Podgrzej wodę do 40 stopni i dodaj 3 łyżki soli. Wszystko wymieszaj i włóż do garczka rybę.

Sól nie tylko przyspieszy proces podniesienia temperatury w rybach, ale również spełni rolę skromnej solanki. Tak więc w ciągu zaledwie 7-10 minut możesz poradzić sobie z tym zadaniem. Oczywiście, jeśli kawałek mięsa lub ryby jest duży, zajmie to więcej niż 10 minut.

Teraz, gdy Twoje produkty rozmroziły się na dobre, nadszedł czas, aby poeksperymentować, przygotowując coś nowego. Powodzenia z tym!

Jakie metody rozmrażania stosujesz? Czekamy, aż napiszesz w komentarzach.