Sukienki, które wydają się jakby były z innego świata: niepowtarzalne projekty!

Prawdziwi artyści mogą znaleźć inspirację we wszystkim. Przykładem tego jest Sylvie Facon.

Sylvie Facon jest projektantką mody z Francji. Znana jest ze słynnych sukienek, które tworzy, jakby były wyrwane z wyimaginowanego świata. Jej dbałość o szczegóły jest tak wielka, że ​​zjednałaby sobie publiczność na każdym pokazie mody. Suknie te można stworzyć ze starych okładek książek, a nawet skrzypiec.

Czegoś takiego jeszcze nigdzie nie widzieliście! Jedna z jej najsłynniejszych sukienek, powstała jako hołd dla historycznego miasta we Francji o nazwie Arras. Hommage à Arras (“Homage to Arras”) to przepiękna koronkowa i perłowa sukienka. Całkowicie przedstawia piękno francuskiej historii i mody.

Poniżej przygotowaliśmy dla Was najbardziej oryginalne dzieła sztuki.

Sukienka z okładek ksiązek

Masz w domu za dużo starych książek i nie wiesz, co z nimi zrobić? Projektantka mody wskakuje ci z pomocą ze swoimi pomysłami.

Sukienka z malowidłem “starówki” z dodatkową koronką

Na pierwszy rzut oka sukienka wygląda jak dzieło fikcji. Jednak przyjrzyj się uważnie, a przekonasz się, że faktycznie prezentuje prawdziwe, artystyczne i architektoniczne skarby Arras.

Misterny projekt sukni odsłania budynki i elementy, które są istotną częścią historii miasta. Na popiersiu znajdują się fasady słynnego barokowego placu z wpływami flamandzkimi.

Lew z Arras to symboliczna rzeźba z dzwonnicy miejskiej, którą artystka postanowiła zinterpretować na ramionach sukni. Anioły z Saudemont nazywane są grupą złoconych średniowiecznych posągów, które tym razem znajdują się na biodrach. Sukienka zawiera nie tylko te unikalne elementy, ale także drobne detale Arras, takie jak chodnik w mieście i rośliny.

Suknia skrzypcowa

Sukienka w kwiaty ogrodowe

Zbroja rycerska

Sylvie Facon ma dość dużą społeczność na Instagramie, gdzie dzieli się ze wszystkimi swoimi wspaniałymi pracami.