Sukienka wsuwana jako baza: 5 stylowych pomysłów na jej noszenie

Jeszcze jej nie masz? To ten artykuł jest dla ciebie! W rzeczywistości sukienka halkowa to świetna inwestycja, ponieważ od dawna jest podstawą i pasuje prawie do wszystkiego.

Jeśli w końcu zdecydowałaś się ją kupić, wybierz zwięzłe modele bez dodatków na dole.

Więc z czym ją nosić?

1. Z koszulką lub golfem

Sukienka halkowa jest zwykle wykonana z bardzo grubego materiału, który wygląda jak jedwab lub satyna.

Ciekawym rozwiązaniem byłoby więc założenie pod nią nieprzezroczystej białej bawełnianej koszulki lub cienkiej nieprzezroczystej koszuli i trampek lub płaskich butów. Naprawdę dobre połączenie, które zawsze wygląda elegancko.

2. Bluza z kapturem lub sweter

Oczywiście możesz założyć sweter (i np. pasek) lub bluzę z kapturem na wsuwaną sukienkę. I pożądane jest, aby bluza nie sięgała głęboko w biodra, ale trochę niżej, aby zachować proporcje 60/40, gdzie góra stanowi 60% stroju, a dół 40%. Okazuje się, że chociaż talia jest znacznie niższa, a nogi wydają się bardzo krótkie, nasz mózg rozumie, że takie proporcje ciała nie istnieją, a to jest właśnie taki styl.

Jeśli natomiast wybierasz sweter, to idealnym pomysłem będzie pasek oraz jakieś modne buty.

3. Ze skórzaną kurtką

Skórzana kurtka to również bardzo przydatny element garderoby, który pasuje prawie do wszystkiego. Oczywiście bardzo ciekawie wygląda z halką. Okazuje się, że to świetny kontrast stylów.

Na nogach możesz nosić zarówno ciężkie buty, jak i trampki. Jeśli wybierasz buty, upewnij się, że nosisz półprzezroczyste czarne rajstopy, aby nie skrócić wizualnie nóg.

4. Z koszulą

Lepiej wziąć koszulę o męskim kroju – obszerną. Najlepiej mieć koszulę, która jest wykonana z grubego materiału, żeby nie była cieńsza od sukienki. 

Możesz nosić trampki lub buty na obcasie.

5. Z kurtką

Dość irytująca kombinacja dla każdego, ale musimy oddać hołd – zawsze wygląda stylowo. Jeśli nie wiesz, w co się ubrać do teatru lub na wystawę, oto opcja dla Ciebie.

Każde buty pasują do takiej garderoby, ważne jest, aby założyć odpowiednie obuwie do pory roku. Możesz również nosić ciekawe rajstopy, takie jak Gucci lub dowolne inne (na przykład w kropki), aby wygląd nie wydawał się nudny.