Stylowy i nieskazitelny wygląd w wieku 93 lat: wskazówki dotyczące stylu od śpiewaczki operowej Joyce Carpati

Mówi się, że elegancki wygląd na starość to coś niepotrzebnego, a nawet śmiesznego. Czas zająć się wnukami. Czy to jednak prawda? Czasami współczesne kobiety są gotowe konkurować z najpiękniejszymi ikonami młodego stylu.

Doskonałym przykładem jest Joyce Carpati, 93-letnia modelka i śpiewaczka operowa, która swoim pełnym wdzięku stylem udowadnia, że ​​wiek to tylko liczba, zawsze można wyglądać pięknie i elegancko.

Modne akcesoria

Nie bój się ich! Oczywiście eksperymenty są tutaj bardzo niebezpieczne. Trzy rzędy kolorowych koralików to jedno, a duży naszyjnik z pereł i broszka to drugie. Tutaj chowa się granica między złym smakiem a stylem i bardzo łatwo się tu zgubić.

Joyce nie boi się dużej biżuterii: masywnych kolczyków, broszek, koralików – to wszystko aktywnie wykorzystuje w swoich strojach. Co więcej, umiejętnie łączy to wszystko w monochromatyczny wygląd, przenosząc dominującą rolę na dodatki.

Szaliki, chusty

Chusty, zwłaszcza te lekkie, letnie, nadają stylizacji świeżości. Umiejętnie ukryją związane z wiekiem zmiany, które pojawiły się w okolicy szyi, a także ogrzeją Cię przed przenikliwym wiatrem.

Najważniejsze tutaj jest jakość produktu.

Nadruki

Joyce wcale nie boi się nadruków, w dodatku ma bardzo dobrze rozwinięte wyczucie stylu. Pani dobrze wie, że jedne nadruki potrafią wyglądać niezdarnie i niestosownie, inne uszlachetniają i dodają szyku. Na przykład dobrze dobrany lampart to idealna opcja. 

Warto jednak pamiętać, że nadruk powinien pełnić funkcję akcentu, dlatego wszystkie pozostałe elementy stroju powinny być podstawowe i nie przyćmiewać nadruku, ale ładnie go uzupełniać.

Żywe odcienie

Niechęć kobiet w wieku emerytalnym do jasnych odcieni jest zrozumiała. Czasami kłócą się ze zmianami związanymi z wiekiem. Ta sama czerwień podkreśli zarówno rumieniec, więc czasami nie można obejść się bez makijażu na twarzy.

Ale w niektórych przypadkach jasne odcienie można wprowadzić za pomocą akcesoriów: rękawiczek, torebek, butów – takie akcenty również będą bardzo odpowiednie.

Czerń

Nie bój się tego! Aby monochromatyczny czarny strój nie wyglądał zbyt nudno, zalecamy rozcieńczenie go detalami: perłami, dodatkami. W takim przypadku strój na pewno nie będzie ponury.

Zwróć uwagę na ozdoby: podkreślą look i pomogą rozcieńczyć każdą stylizację w czerni.

Perły

Eleganckie, naprawdę modne. Perły są związane z stylem retro, dotyczą statusu i musisz wiedzieć, jak je nosić. Te klejnoty można łatwo łączyć z minimalistycznymi stylizacjami.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!