Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?

Każda kobieta chce być elegancka i atrakcyjna bez względu na wiek. A najkrótsza droga do stylowego i atrakcyjnego wyglądu wiedzie przez szafę. Nie potrzebujesz markowych ubrań ani drogich akcesoriów, żeby dobrze wyglądać. Oto kilka prostych zasad, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu i zamienisz w najprawdziwszą damę.

Nie ma znaczenia, czy w wieku 50 lat zachowałaś nieskazitelnie szczupłą sylwetkę – elegancja i wiek powinny iść w parze.

Przede wszystkim styliści zalecają raz na zawsze zrezygnować z obcisłych strojów na rzecz luźnych lub oversizowych strojów. Oprócz tego, że obcisłe ubrania nie są już aktualne i nie pasują do 50-letnich kobiet, podkreśli nawet najmniejsze mankamenty Twojej sylwetki.

Moda na rzeczy oversize nabiera intensywności z każdym mijającym dniem, w dużej mierze ze względu na wygodę i elegancję, jaką zapewnia. Takie stroje zamaskują Twoje wady, podkreślą Twoją delikatność i będą wyglądać znacznie bardziej oryginalnie.

W gruncie rzeczy ubrania oversize są rzeczami bezwymiarowymi. Dzięki swobodnemu krojowi pasują na wszystkich ludzi, niezależnie od budowy ciała, tak jakby sylwetkę całkowicie otuliła tkanina, a płaszcz zdjęty z cudzych ramion.

Zazwyczaj ubrania oversizowe mają proste i lakoniczne kształty, zamiast tego kolor, faktura i krój mogą być bardzo wyraziste.

W ten sposób łącząc lakoniczny z wyrazistością i wygodą – sukienki, spódnice, bluzki, swetry, spodnie, kardigany i koszule oversize wyglądają niezwykle elegancko i stylowo, nawet na kobietach powyżej 50 roku życia.

Ponadgabarytowe stroje podkreślają wyrafinowanie kobiety i przenoszą ją na nowy poziom, sprawiając, że wygląda młodziej, bardziej zrelaksowana i atrakcyjniej. Wbrew stereotypom ubrania oversize nie tuczą, o ile nie przesadzasz z warstwami.

Kolejną sztuczką, aby wyglądać młodo i elegancko, jest wybór odpowiednich odcieni podczas planowania stroju. Niezależnie od odcienia skóry, po 50 latach zawsze możesz nosić ubrania w pastelowych odcieniach.

Delikatne, jasne odcienie odświeżą Twoją twarz, maskując zmiany związane z wiekiem. Jednocześnie ciemne lub zbyt jasne ubrania sprawią, że worki pod oczami, zmarszczki i plamy starcze będą jeszcze bardziej widoczne.

Młody i stylowy wygląd należy uzupełnić fryzurą i odpowiednim kolorem włosów. Zrezygnuj z obszernych fryzur, super gładkich lub odwrotnie – zbyt nieostrożnych, na rzecz schludnych fryzur, zrelaksowanych, pięknie ubarwionych.

Nie bój się eksperymentować z nowymi stylami, kolorami czy fakturami, ponieważ sekretem stylowego i atrakcyjnego wyglądu jest pewność siebie. Kobieta, która jest pewna siebie i swojej urody, nie może wyglądać inaczej.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.