Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?

Każda kobieta chce być elegancka i atrakcyjna bez względu na wiek. A najkrótsza droga do stylowego i atrakcyjnego wyglądu wiedzie przez szafę. Nie potrzebujesz markowych ubrań ani drogich akcesoriów, żeby dobrze wyglądać. Oto kilka prostych zasad, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu i zamienisz w najprawdziwszą damę.

Postaw na prostotę

Dla starszych kobiet styliści zalecają trzymanie się klasycznego stylu. Podstawowe kolory i proste wzory upiększą sylwetkę. Dodatkowo łatwiej będzie z nimi skompletować stroje. W końcu proste ubrania są odpowiednie w każdej sytuacji. I można je łatwo łączyć ze sobą.

Nie bój się jasnych kolorów i akcentów

Choć baza jest świetna, noszenie jej na co dzień jest nudne. Tak, jest to praktyczne, ale kobiety po 50. roku życia nie powinny bać się używania jasnych kolorów. Najważniejsze jest, aby wybrać zwycięskie kolory. I do tego musisz wziąć pod uwagę kolor swojej twarzy.

Nie rezygnuj z akcesoriów

Biżuteria może odmienić każdy wygląd. W końcu nadają jej ciekawego akcentu i zwracają uwagę na szykowne włosy, talię lub dekolt. Paski, kolczyki, wisiorki – to wszystko można i należy nosić. Dzięki dodatkom nawet najprostsze rzeczy mienią się nowymi kolorami.

Wybierz odpowiednią długość spódnicy

Modele o długości mini mogą nie zawsze być odpowiednie po 50. Ale midi lub maxi są odpowiednie w każdym wieku, a nawet modne w tym sezonie. Za pomocą takiej spódnicy możesz dostosować swój wzrost, sylwetkę i wizualnie stać się szczuplejszym.

Docenić komfort

Po pięćdziesiątce niewiele osób czuje się komfortowo w krótkich spódniczkach, wysokich obcasach i obcisłych sukienkach. Oczywiście, jeśli kobiecie jest tak wygodnie, to nie ma żadnych zakazów. Najważniejsze to znaleźć swój własny styl i nie rezygnować z wygody na rzecz mody i prób odmłodzenia.

Czytaj także: Bogata kobieta ubiera się prosto: 24 piękne stroje, aby wyglądać szlachetnie i stylowo!