Stylowa 50-latka: 12 wyrazistych strojów dla kobiet po 50. roku życia!

Kolory wpływają na nasze emocje i nastrój. Podobnie jak ubrania. Kiedy nosisz szary strój, pozbawiony blasku i kształtu, czujesz się smutniejszy niż zwykle. A kiedy nosisz żywy i wyrazisty sweter, czujesz się szczęśliwszy. Dlatego proponujemy zrobić małą rewolucję w swojej garderobie i zapomnieć raz na zawsze o neutralnych i nudnych ubraniach.

Aby czuć się energicznie i pięknie, z jednej strony styl musi być żywy i energiczny, a z drugiej wygodny i elegancki. Dlatego zalecamy noszenie dynamicznego stroju o swobodnych krojach, który odzwierciedla Twoją osobowość.

Jasnoróżowy kolor i brzoskwiniowy odcień wyglądają delikatnie, wdzięcznie i kobieco. Te odcienie dodają świeżości spojrzeniu i odmładzają wizerunek kobiety. Ale jeśli chcesz ubrać się całkowicie na różowo, wybierz różne odcienie i faktury.

Zazwyczaj styliści zalecają mieszanie 2-3 kolorów w jasnym wyglądzie. Możesz oczywiście mieszać więcej tonów, ale do tego musisz dobrze znać zasady łączenia kolorów ze sobą. W przeciwnym razie jasny obraz może być krzykliwy i śmieszny.

Doświadczenie pokazuje, że świeży i wyrazisty wiosenny look można skomponować nawet z klasycznych tonów – czerni, bieli i szarości. Kontrast zawsze odmładza, szczególnie jeśli chodzi o topy, a żywa torebka w kolorze szminki doda zmysłowości obrazowi.

Znajdź równowagę między klasyką a współczesnością, mroczną a jasną, lakoniczną a wyrafinowaną, a nigdy nie zawiedziesz. I nie biegnij ślepo na trendy. Tak, moda jest dobra, ale Twój styl i indywidualność są lepsze. Zaufaj własnemu stylowi.

Niemiecka blogerka modowa Petra Diners łączy kolorowe ubrania, buty, torebki i inne akcesoria niemal przez cały rok. Uwielbiam oglądać jej nowy looki na Instagramie i często biorę dla siebie coś ciekawego.

Złote buty na obcasie? Tak! Brązowa skórzana bluzka imprezowa? Tak! Spódnica z wielokolorowymi ozdobami? Tak! Czy strój wygląda świeżo i stylowo? Oczywiście, że tak!

Żółty tworzy wspaniały tandem z jasnoniebieskim. Aby strój nie był zbyt żywy, efekt można rozcieńczyć brązem. Ale ważne jest, aby tkanina była inna. Jeśli nie wiesz, jak dopasować kolory, użyj koła kolorów Itten.

Najprostszym sposobem na stworzenie wyrazistego stroju jest założenie monochromatycznej spódnicy (buty, jeansy) i wielokolorowego topu. Taki strój można uzupełnić dowolnymi dodatkami. Ważne jest, aby zarówno strój, jak i dodatki były w harmonii z odcieniem Twojej skóry.

Uniwersalną rzeczą, która pomoże stworzyć jasny akcent na obrazie, jest torba. Wybierając torbę zastanów się, jakie rzeczy znajdują się w Twojej garderobie, będzie pasować kolorystycznie, a następnie odważnie skomponuj swój piękny jasny wizerunek.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.