Stylizacje dla niskich dziewczyn: co można, a czego unikać?

Kobieta chce być elegancka i atrakcyjna niezależnie od swojej sylwetki. A najkrótsza droga do stylowego i atrakcyjnego wyglądu wiedzie przez szafę. Ubrania mogą sprawić, że będziesz wyglądać młodziej lub starzej, szczuplejszą lub pełniejszą, wyższą lub niższą. To zależy od tego, jaki styl wybierzesz. Oto 3 style, których powinieneś unikać, jeśli jesteś drobna i nie chcesz wyglądać na jeszcze niżej.

1. Bufiaste rękawy

Właściciele niskiego wzrostu nie odnoszą korzyści z nadmiernej objętości w okolicy barków. Górna część ciała staje się masywniejsza i zaakcentowana, tułów od razu wydaje się większy. A im wizualnie większy tułów, tym krótsze nogi. A im krótsze nogi, tym większa nierównowaga, a sylwetka wygląda na cięższą i przysadzistą.

Ale jeśli naprawdę podoba ci się ten trend, jest wyjście. Po pierwsze, objętość wokół ramion powinna być umiarkowana. Po drugie, popracuj nad resztą stroju. Dodaj wysoki stan, pionowe linie, szpilki mile widziane. Wszystko to neutralizuje i kompensuje umiarkowaną objętość w okolicy barków i ramion.

2. Koszule oversize

Wszędzie widzimy porady, że jednym z najlepszych i najbardziej wszechstronnych zakupów jest luźna koszula. Rzeczywiście, luźna koszula to dobra rzecz, można z nią stworzyć wiele nowoczesnych stylizacji. Jeśli jednak jesteś niski, musisz być ostrożny.

Oznacza to, że koszula powinna być luźna, ale jednocześnie niezbyt obszerna. Zwróć uwagę na ramiona, nie powinny zwisać gdzieś daleko, wizualnie rozszerzając obręcz barkową. Wsunięta koszula wygląda świetnie, zwłaszcza jeśli spodnie są z wysokim stanem.

3. Dżinsy z szerokimi nogawkami

Bardzo obszerne spodnie mają jedną wadę – ukrywają długość nogawek. A jeśli mają niską postawę, nogi wydają się jeszcze krótsze.

Im jesteś wyższy, tym szersze dżinsy możesz sobie pozwolić. Dlatego dla dziewczynek niskiego wzrostu, wąskie dżinsy, które są prawie obcisłe. Dlatego skinny jest jednym z najbardziej udanych jeansów dla niskich dziewczyn. A jeśli dodasz piętę lub platformę, nogi będą wydawać się dłuższe, najważniejsze jest uwzględnienie wszystkich tych niuansów.

Czytaj więcej: Po co nakładać olej z ryb na twarz przed snem?