Stylistka: 5 oznak, że kobieta nie ma wyczucia stylu!

Jako stylistka pracuję od ponad sześciu lat. Szafa bez twarzy i przestarzała to główna plaga polskiego stylu. Wiele dziewczyn ubiera się zbyt monotonnie i staromodnie. Zobaczmy, jakie są ich najbardziej bezpodstawne błędy.

#1. Nie dodawaj kardiganu do każdego stroju

Czy jesteś przyzwyczajony do noszenia kardiganu na sukienki, koszule, bluzki, T-shirty i inne topy? Porzuć ten nawyk. Krótki i cienki kardigan może skompromitować nawet najdroższy strój, nadając mu tani i kiepski wygląd. Jeśli na dworze jest zimno lub chcesz nieco rozcieńczyć obraz, załóż kurtkę lub marynarkę.

#2. Nie noś tylko czarnych butów, noś też inne kolory

Czarne buty są niesamowicie uniwersalne i pasują prawie do wszystkiego, dlatego wiele kobiet je nadużywa. Ale to pewny sposób na nudny i staromodny strój. Spróbuj nosić buty w żywych i wyrazistych kolorach. Zauważysz, że nie tylko Twój wizerunek zmieni się na lepsze, ale także Twój nastrój.

#3. Nie noś obcisłych koszulek

Ile razy styliści mówili światu, że obcisłe koszulki są wulgarne i staromodne, ale kobiety na całym świecie nadal je kupują. Podstawowy T-shirt powinien być wykonany z grubej bawełny, z małym okrągłym lub V-neck. Koszulka powinna swobodnie przylegać do sylwetki, a nie podkreślać każdej naszej fałdy i krągłości.

#4. Rajstopy poza sezonem

Kiedy i jak nosimy czarne rajstopy? To pytanie niepokoi setki kobiet. Tutaj również opinie stylistów były podzielone. Podzielamy jednak opinię Jess Cartner-Morley z The Guardian, która uważa, że ​​czarne rajstopy należy nosić tylko od września do kwietnia.

#5. Nie przesadzaj z seksualnością

Spódnice mini w połączeniu z wysokimi butami i głębokim dekoltem to bynajmniej nie najlepszy pomysł. Bez względu na wiek wyglądają wulgarnie, zrzędliwie i nie na miejscu. Połącz szpilki tylko ze spódnicami midi i maxi i zapomnij o mini spódniczce i dekolcie w tym samym stroju. Generalnie unikaj dekoltów i mini spódniczek. Piękno musi być podkreślone elegancko.

Czytaj więcej: Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 zasad dla eleganckich kobiet